Do Prahy se brzy ráno sveze víc lidí

Do Prahy se brzy ráno sveze víc lidí

Do Prahy sveze ranní třistadvacítkou o sedmdesát lidí víc

Od pondělí 23. října nasazuje město nový kloubový autobus na ranní lince 320 z Rymaně a Mníšku do Prahy. Kvůli tomu, že dosud jezdil krátký se zhruba padesátkou míst k sezení, lidé se většinou už od zastávky Bučina museli mačkat v uličce.

„Přibližně před rokem se podařilo posílit některé spoje z Rymaně a zpět, především ty večerní. Dalším krokem je právě náhrada krátkých autobusů za dlouhé, především na ranních spojích do Prahy. První z výměn se týká spoje v 6:18, následovat ale budou postupně i další“, uvádí starosta Petr Digrin v souvislosti se zvýšením kapacity ranního spoje z Rymaně přes Mníšek, Bučinu na Smíchovské nádraží.

Město Mníšek pod Brdy plánovalo nasazení kloubových autobusů na ranních linkách č. 320 do Prahy už delší dobu. Hlavní překážkou ale byla špatná průjezdnost „dlouhého autobusu“ ulicí kolem autoservisu pana Libovického u autobusové zastávky. Tento problém se však nakonec podařilo odstranit, a tak od pondělí 23.10.2017 začne na velmi vytíženém ranním spoji z Rymaně jezdit dlouhý autobus s kapacitou zhruba 160 míst dopravce Martina Uhera.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovaný
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Matyfou
Matyfou
4 let před

Většina z nás co tady bydlíme nechápeme, proč musí jezdit autobusy ulicí kolem autoservisu pana Libovického!? Proč autobusy nejezdí jako dřív, normálně po hlavní silnici! Autobusy ničí už tak špatnou silnici která je vhodná tak maximálně jako příjezdová cesta k domům a výše zmíněnému servisu. Autobusy tu svou jízdou zvedají prach a jsou navíc docela hlučný.

Přihlásit se