Finalizujeme projekt Parkování v ulici Lhotecká, do konečné podoby promluví veřejnost

Finalizujeme projekt Parkování v ulici Lhotecká, do konečné podoby promluví veřejnost

Rekonstrukce se bude týkat Lhotecké ulice v úseku od Esmarinu po křižovatku se Skaleckou ulicí

Vážení obyvatelé, představujeme vám záměr rekonstrukce ulice Lhotecká ve své poslední fázi od křižovatky ulic Skalecká x Lhotecká až po sportovní centrum Esmarin. Celý úsek bychom realizovali v letošním roce, a to pravděpodobně během letních prázdnin.

Zapojení veřejnosti
V článku najdete nejen komplexní a úplný popis celého záměru, ale i způsob, jak se k projektu vyjádřit. Rádi bychom znali vaše názory, připomínky a postřehy. Mohly by celý projekt zlepšit a pomohly by nám ještě před jeho vlastní realizací zachytit možné nesrovnalosti nebo chyby. Budeme si cenit zejména názorů těch, kteří každý den ulici využívají. Projíždějí tudy, vykládají děti do kroužků, parkují nebo bydlí podél ulice.

Argumenty pro rekonstrukci
Základních argumentů pro rekonstrukci je několik. V prvé řadě jde o zlepšení parkování a zlepšení průjezdu.  V druhé řadě o technické zlepšení stavu povrchu jak chodníku, tak silnice, která pomalu dožívá. Je to zřejmé po každé zimě, kdy rozsah provizorních oprav je stále větší a větší.

Na rekonstrukci Lhotecké by v příštím roce navázala i rekonstrukce ulice 5. května a Rudé armády, pro které se připravuje potřebná studie.

Pozvánka pro veřejnost na společnou debatu
Abyste se k těmto záměrům města mohli vyjádřit co nejlépe, zveme vás na společnou debatu do pivnice Podloubí na Skaleckém náměstí, a to ve čtvrtek 4. dubna od 18 hodin.
Tématem bude nejen projekt rekonstrukce Lhotecké, ale i navazující záměry v ulicích 5. května i Rudé armády a parkování na Starém sídlišti obecně.
Pro vás, kteří se chcete vyjádřit e-mailem, jsme zřídili e-mailovou adresu: nazorylhotecka@mnisek.cz, kam můžete až do 28. března zasílat svoje komentáře a návrhy.

Bližší představu o rekonstrukci si můžete udělat z obrazové části,
kterou najdete ke stažení: plán 1, plán 2


Popis projektu Parkování v ulici Lhotecká
Cílem projektu je především zlepšení technického stavu vozovky, rozšíření průjezdního profilu vozovky, rekonstrukce chodníku, vyčlenění parkovacích stání, přesun autobusové zastávky, rozšíření počtu parkovacích míst a zlepšení bezpečnosti při přecházení a parkování v oblasti před Esmarinem a fotbalovým hřištěm.
Celková délka rekonstrukce je 350 metrů
a začíná u křižovatky ulic Lhotecká x Skalecká a pokračuje až k Řevnické. Z důvodů podélného parkování v ulici je současná průjezdná šíře silnice necelých 5 metrů. To způsobuje značné problémy při míjení protijedoucích aut. Proto se v celé délce ulice rozšíří na 6 metrů průjezdní šíře při zachování parkovacího pruhu pro podélná stání o šířce 2 metry. Potřebný prostor se získá zúžením chodníku na 1,5 metru a úpravou přilehlého svahu.
Současně dojde k přesunutí autobusové zastávky ve směru do centra do zálivu mezi domy č. p. 503 a 504. Tím se využije místo, kde se parkovat nemůže. Naopak ze stávající zastávky se stanou přibližně čtyři nová parkovací místa.U Esmarinu vznikne místo jednoho parkovacího stání přechod pro chodce a podél celého jízdního pruhu směrem z centra 20 nových parkovacích míst na zatravňovacích dlaždicích.V úseku naproti Esmarinu je v návrhu počítáno s vytvořením 9 nových parkovacích míst, avšak předpokladem pro jejich vznik je posunutí chodníku na úkor zeleně u vchodu k domu č. p. 501 a 502. Je otázkou, zdali tuto část řešit navrhovaným způsobem, neboť zásah do zeleně by byl značný. Očekáváme, že se obyvatelé zmíněných vchodů k záměru vyjádří a podle toho se i projekt upraví. Buď se chodník posune na místo zeleně a nová místa vzniknou, nebo se to zde nechá, tak jak to je.

Dopravní omezení
Rekonstrukce ulice bude rozsáhlou i časově náročnou investicí, ale po většinu doby ji bude možné dělat za provozu a bez uzavírek. První by se realizovaly chodníky a parkovací stání, finální vrstva asfaltu by proběhla až na samý závěr.

Rekonstrukce se bude týkat Lhotecké ulice v úseku od křižovatky se Skaleckou ulicí po Esmarin

Petr Digrin za Radu města Mníšek pod Brdy

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se