Květnové Slovo starostky

Květnové Slovo starostky

Starostka města Mníšek pod Brdy Magdalena Davis

Vážení a milí spoluobčané,
v rámci krátkého ohlédnutí za právě končícím dubnem bych nejprve ráda poděkovala všem, kdo jste se první dubnový víkend zúčastnili akce „Uklízíme Mníšek“, díky Vám opět vypadá naše město čistěji. Kolik kilogramů odpadu jsme letos v přírodě společně vysbírali, se dozvíte v článku. Další poděkování patří spolku Oáza, mníšecké farnosti, Farní charitě a mnoha dobrovolníkům, kteří po dobu dvou měsíců neúnavně organizovali hmotnou pomoc pro ukrajinské uprchlíky v prostorách farní zahrady. Vzhledem k tomu, že spolek Oáza tyto prostory koncem dubna opouští, bude sklad materiální pomoci fungovat od května v Městském kulturním středisku..
Jarní počasí již také pomalu začíná být vhodné pro stavební práce, takže během příštích týdnů na některé z nich v našem městě pravděpodobně narazíte. V Rymani právě skončila třetí část výměny vodovodu, příští týden začnou práce na dokončení propojení vodovodního řadu v ul. Za Rybníky a v brzké době bude zahájena výměna kanalizace pod mostem přes Bojovský potok u Restaurace Káji Maříka. Oprava samotného mostu, včetně vodovodního potrubí, které jím vede, bude zahájena v červnu. Most bude po celou dobu opravy průjezdný jedním pruhem. V nejbližších dnech budou také zahájeny práce na instalaci nového veřejného osvětlení v ul. Jana Šťastného a v ul. Nádražní k autobusové zastávce. Pro návštěvníky zdravotního střediska pro dospělé pak mám dobrou zprávu, že pro bezbariérový přístup do prvního patra byl na schodišti instalován schodolez.
Na závěr bych ráda krátce vzpomněla výročí konce II. světové války 8. května, od kterého letos uplyne 77 let. Smyslem oficiálních ceremonií vždy bylo udržovat v paměti národa vzpomínku na oběti, které musely přinést minulé generace, a zároveň si připomenout hrůzy válečné minulosti v naději, že posílí mírovou současnost a předejdou násilným konfliktům v budoucnosti. Letos samozřejmě žádné takové připomenutí nepotřebujeme. Válečné hrůzy sledujeme v přímém přenosu ve zpravodajstvích z Ukrajiny. Nebezpečím, kterému jsme vystaveni, je pocit bezmoci, následovaný apatií a otupěním coby pochopitelnou obrannou reakcí naší mysli. Přeji proto nám všem, abychom si navzdory všemu byli schopni uchovat empatii i nadhled.

Krásný květen!

Magdalena Davis

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se