Květnové Slovo starosty

Květnové Slovo starosty

Ing. Petr Digrin, Ph. D.

Vážení občané a přátelé,
v posledním měsíci bylo rozhodnuto o některých dotacích, které město podalo. Mám pro vás dobrou zprávu. Získali jsme šest milionů na opravu ulice Lhotecká, a to od Starého sídliště až k autobusové zastávce Na Kvíkalce. Podmínkou dotace je, že ji musíme letos vyčerpat, takže budeme opravovat ještě letos. Nyní vybíráme dodavatele.
Další čtvrtmilionovou dotaci jsme dostali z Ministerstva vnitra na rozšíření kamerového systému a další dotaci na dvě informační tabule s měřením rychlosti na Řevnickou a Hladový vrch. Měřící tabule se zde objeví také už letos. Bohužel jsme neuspěli a nedostali dotaci na vybavení knihovny. Jde ale o malou částku, takže padlo rozhodnutí, že Rada města nové regály na knihy pořídí přímo z rozpočtu města. U ostatních žádostí zatím na rozhodnutí čekáme.
Během května podáme žádost na Ministerstvo pro místní rozvoj, aby nám podpořili rekonstrukci ulice Řevnická. Pokud uspějeme, opravíme Řevnickou z dotace a původně alokované peníze využijeme na další ulice, například na rekonstrukci první části Malého náměstí, kterou právě připravujeme.
Za poslední měsíc se také podařilo dokončit projekty zateplení a odvodnění obou městských bytových domů na Starém sídlišti. V současné době jsme požádali o vydání stavebních povolení. Chceme je získat tak, aby se v příštím roce alespoň jeden z domů zateplil.
Rodiče a děti školou povinné potěší, že jsem podepsal smlouvu s dodavatelem na stavbu nové učebny pro Základní uměleckou školu, která se od září zase o něco rozšíří. Nová učebna bude stát před vchodem do pobočky ZUŠky pod školkou „Parník“ a stavět se začne těsně před prázdninami.

Užijte si nádherný květen, a ještě předtím s námi oslavte Čarodějnice na fotbalovém hřišti. Akci připravuje fotbalový klub a já se těším, že se tam společně potkáme. Hodně zdaru a štěstí přeji vám i zaměstnancům města. Jsme tu pro vás.

S úctou Petr Digrin

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se