Město Mníšek pod Brdy zajistilo pro všechny své občany filtry do roušek

Město Mníšek pod Brdy zajistilo pro všechny své občany filtry do roušek

Filtry jsou po 10 ks kompletovány do praktických balíčků.

Vedení města Mníšek pod Brdy zakoupilo filtry, které je možné vkládat do látkových roušek s kapsou (standardní velikost 20×15 cm).

Tyto filtry jsou z tzv. „meltblown“ materiálu, který zachytí minimálně 81% všech bakterií a virů, včetně viru SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc Covid 19, a zásadně tak snižuje množství vdechnutého viru v případě, že s ním přijdete do styku. Podle odborníků je právě množství viru klíčové pro další průběh nemoci, neboť lidé, kteří jsou vystaveni malému množství viru, mají většinou jen lehký průběh nemoci.

Nejprve je nutné nastříhat filtry na požadovanou velikost (zakoupeny byly role o celkové délce 10 km), čehož se zhostily šikovné dobrovolnice z řad jednotlivých občanek, ale i vychovatelek a asistentek ze základní školy a učitelek z mateřské školy.

Po nastříhání jsou filtry kompletovány po 10 ks do úhledných balíčků, které budou poštovní doručovatelky postupně roznášet všem občanům Mníšku pod Brdy, Stříbrné Lhoty a Rymaně do jejich schránek. 
Nejdříve se dostalo na obyvatele Stříbrné Lhoty a ulice Čisovická, kteří byli zásobeni během úterý 28.4. Během nejbližších dnů budou balíčky doručeny všem obyvatelům.

I nadále můžete vyzvedávat látkové roušky u městské policie (je pro vás k dispozici nová zásoba roušek s kapsou, do které je možné vložit filtr) nebo v základní škole (ve všední dny od 8 do 12 hodin).


Děkujeme za pomoc všem dobrovolnicím, které se zapojily do stříhání filtrů i poštovním doručovatelkám za jejich následnou distribuci.

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se