Město uspělo a získalo dotaci EU, nové chodníky budou!

Město uspělo a získalo dotaci EU, nové chodníky budou!

Dobříšská ulice

Závěr minulého roku byl pro město příjemný z více důvodů. Kromě svátečního zklidnění i tradičního milého setkání s občany na náměstí při předčasném Silvestru, jsme zaznamenali ještě jednu pozoruhodnou událost. Úspěšné završení přibližně ročního procesu a získání dotace EU znamená pro město možnost vybudovat tolik potřebné nové chodníky v ulicích Lhotecká, Dobříšská a Čisovická. V průběhu blížících se jarních měsíců  tak dodavatel stavby, firma HES stavební s.r.o., začne s jejich výstavbou.

Dobříšská ulice, náčrt

Nové chodníky povedou od zastávky autobusu na starém sídlišti až k zastávce Na Kvíkalce. V Dobříšské postavíme chodník od hnízda tříděného odpadu až k ulici Na Vrškách. V Čisovické se chodník prodlouží o dalších sto metrů. Součástí výstavby budou i nové přechody pro chodce a vylepšené autobusové zastávky.

Podrobněji si o projektu můžete přečíst v článku „Na Lhotecké a Dobříšské žádáme o dotaci na nové chodníky“. https://www.zpravyzmnisku.cz/2016/10/27/na-lhotecke-a-dobriske-vzniknou-nove-chodniky/

Město o výstavbu těchto chodníků usilovalo od roku 2010 a o dotaci jsme žádali už dvakrát. Teprve nyní jsme uspěli. Radost je o to větší, že EU podpořila náš projekt v plném rozsahu a požadovaná dotace nebyla nijak krácena.“

Celkové náklady na stavbu podle smlouvy budou 4,187 milionu korun, z toho dotace EU je 85 %, tedy 3,559 milionu Kč. Město tak z vlastních prostředků zaplatí asi 650 tisíc korun.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovaný
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se