Mostek u „Maříka“ čeká oprava

Mostek u „Maříka“ čeká oprava

Město plánuje opravu mostku přes Bojovský potok u restaurace U Káji Maříka. Je ale závislá na vyřešení mostku u Billy.

Město si vloni nechalo zpracovat stavebně technický průzkum mostu přes Bojovský potok. Podle Evy Mestekové, referentky OSMI, sice neodhalil statické či konstrukční problémy, ale potíže s tím, že do nosných i opěrných konstrukcí kvůli špatné hydroizolaci a netěsnosti detailů proniká voda ze silnice a chodníků. Město proto nechalo zpracovat projektovou dokumentaci na kompletní opravu mostku.

„Její součástí bude odbourání betonového zábradlí, rozebere se a znovu položí žulová dlažba na komunikaci, odstraní se asfaltový povrch na chodnících, provedou se nové železobetonové zídky, sanují se odhalené povrchy a mimo jiné se provedou i drenáže se zaústěním do koryta na výtokové straně mostu,“ upřesňuje referentka.

Podle jejích slov bude stavba probíhat za částečné uzavírky, kdy doprava bude zajištěna vždy na polovině mostu buď řízenou světelnou signalizací nebo svislými dopravními značkami s vyznačenou předností jízdy. Stavební práce ale začnou ve stavební sezóně a až po opravě mostku u Billy, kterou zajišťuje Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovaný
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se