Myslivci zahájili odchyt divokých prasat pomocí klece

Myslivci zahájili odchyt divokých prasat pomocí klece

Odchytová klec už funguje

Město Mníšek pod Brdy ve spolupráci s Mysliveckým spolkem Kytín a ORP Černošice zahájilo odchyt divokých prasat na nehonebních pozemcích města.

Odchytová klec byla umístěna v blízkosti Prostředního rybníka. V této lokalitě je odchyt velmi úspěšný, v průběhu měsíce května 2021 kytínští myslivci na tomto území odlovili 11 kusů divokých prasat.
Dalším krokem vedení města Mníšek pod Brdy ke snížení počtu divokých prasat je uzavření Darovací smlouvy s Mysliveckým spolkem Kytín pod Brdy, která byla schválena na jednání zastupitelstva dne 16. 6. 2021. Na jejím základě město vyčlenilo 50 000 Kč na takzvané zástřelné. Za každého nově odstřeleného nebo odchyceného divočáka dostanou kytínští myslivci nově od města 700 Kč (částku lze čerpat až do výše smluvených 50 000 Kč).

„V boji proti přemnožení černé zvěře v Mníšku pod Brdy jsme díky součinnosti ORP Černošice konečně pokročili a podařilo se na nehonebním pozemku na území města instalovat odchytovou klec. Zástřelné pro kytínské myslivce by také mělo přispět k eliminaci počtu divokých prasat,” hodnotí nové kroky mníšecká starostka Magdalena Davis a dodává: “během několika příštích týdnů uvidíme, jak se nově přijatá opatření osvědčí v praxi.”

V květnu myslivci odlovili 11 divočáků

Použitá foto: Josef Slepička

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se