Obce na Berounce dopravně dostupnější

Obce na Berounce dopravně dostupnější

Nové vedení města podpořilo posílení spojů směrem na Dobřichovice.

Z Mníšku na Dobřichovice nově pojede víc spojů na autobusové lince č.448. 

Město podpořilo zájem menších obcí jako jsou Řitka, Černolice a Všenory o zvýšení počtu spojů směrem na Dobřichovice, Lety a Karlík. Mníšečtí radní se usnesli, že by navýšení spojů město podpořilo 4-6 tisíci korunami měsíčně.

„Někteří občané jezdí například do Dobřichovic za nákupy nebo i k lékaři, proto posílení spojů tak, aby se rozumně dostali tam i zpět pro vedení města dává smysl,“ uvedla starostka Magdaléna Davis, která se zúčastnila jednání mezi starosty, organizátorem dopravy (ROPID), krajskou organizací zajišťující regionální dopravu (IDSK) a dopravcem (Martin Uher).

Podle jejích slov se podařila vyjednat rozumná varianta, kdy dojde k navýšení o čtyři spoje linky č.448 v pracovní dny. O víkendech v zimních měsících tato linka bude kopírovat časy cyklobusu, který na této trase jezdí od dubna do října. V jednání je podle starostky ještě případné posunutí prvního spoje, který vyjíždí pár minut po čtvrté hodině ráno a další za hodinu nato, dopravce prověří jeho vytíženost a popřípadě tyto časné ranní linky spojí do jedné. „Po těchto jednáních to vypadá, že posílením spojů se vejdeme na dolní hranici limitu, který radní odsouhlasili,“ dodala k tomu Magdaléna Davis.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se