Obyvatelé Mníšku darovali na dobrou věc přes dvě a půl tuny potravin a drogerie!

Obyvatelé Mníšku darovali na dobrou věc přes dvě a půl tuny potravin a drogerie!

Dobrovolnice před supermarketem Albert

V sobotu 22. dubna 2023 se konala celorepubliková SBÍRKA POTRAVIN, jejímž cílem bylo shromáždit jídlo a drogistické zboží pro potřebné lidi, kteří se ocitli v hmotné nouzi.

Do dobročinné akce se zapojily také dva mníšecké supermarkety: ALBERT a BILLA.
Akci zaštítila a organizačně zajistila mníšecká radnice s místostarostkou Danielou Páterovou. Průběh Sbírky potravin by byl nemyslitelný bez ochotných dobrovolníků, kteří se chopili propagace přímo na prodejnách a skládali darované zboží do banánových krabic. Naplněné krabice pak odváželi strážnici mníšecké městské policie do skladu v Městském kulturním středisku.
Během desetihodinové akce (od 8 do 18 hodin) se podařilo darovanými věcmi naplnit celkem 128 banánových krabic! V Albertu se podařilo naplnit 67 krabic, v Billa o šest méně.

Pro srovnání:
Během Sbírky potravin, konané 12. listopadu 2022, se shromáždilo 102 krabic s necelými dvěma tunami potravin. Krabice ze supermarketu BILLA (50 ks) tehdy putovaly do Charity Starý Knín, krabice z Alberta zůstaly v Mníšku.

Dobrovolnice před supermarketem BILLA

Mezi darovanými potravinami převládaly různé tvary těstovin, rýže, luštěniny, mouka, instantní polévky, sladkosti a rostlinné oleje. Nechyběly ani masové a rybí konzervy, dětská výživa a sunar, trvanlivé mléko, sladkosti a rozličné drogistické zboží jako šampony, toaletní papír, zubní pasty a sprchové gely.

„Chtěla bych moc poděkovat všem lidem, kteří se do Sbírky potravin zapojili. Vynesla úžasných 2 a půl tuny potravin a drogistického zboží! Moc děkuji dárcům za jejich štědrost a všechno darované zboží. Dobrovolníkům děkuji za jejich čas, který ve svém volnu věnovali dobré věci a zajistili propagaci a skládání darů do krabic. Poděkování patří i strážníkům městské policie, kteří naložili, svezli a ručně dopravili všech 128 naplněných banánových krabic do skladu v Městském kulturním středisku. Děkuji i zaměstnancům obou mníšeckých supermarketů, Albert a Billa, za jejich bezchybnou organizaci na prodejnách, poskytnutí prázdných banánových krabic i pomoc dobrovolníkům. Mám radost z toho, že je mezi námi pořád spousta lidí, kterým není lhostejný osud jejich spoluobčanů, kteří neměli v životě takové štěstí a musí se aktuálně vyrovnávat s nepříjemnou životní situací. Solidarita s ostatními je pro naši společnost nesmírně důležitá věc,“ komentuje úžasné výsledky sbírky mníšecká místostarostka Daniela Páterová.

Výdej potravin potřebným lidem
Darované potraviny a drogistické zboží bude nabídnuto obyvatelům Mníšecka, kteří se ocitli v hmotné nouzi: osamělým seniorům, lidem s nízkým příjmem, hendikepovaným osobám, samoživitelkám apod.
Výdejní den je každý čtvrtek od 14 do 15 hodin v Městském kulturním středisku (1. patro).

Pokud termín výdeje nebude vyhovovat, mohou zájemci o hmotnou pomoc kontaktovat sociálního pracovníka města Lukáše Říhu na tel.: 739 735 447, nebo za ním zajít na městský úřad v době úředních hodin (pondělí a středu od 8:00 do 17:00).

Sklad potravin po přetřídění krabic
Dobrovolníci s naplněnými krabice i nákupními vozíky v prodejně BILLA
S úsměvem jde všechno lépe. Dobrovolnice v Albertu

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se