Posilujeme bezpečnost v ulicích Mníšku

Posilujeme bezpečnost v ulicích Mníšku

Typ kamery pro nový mníšecký kamerový systém.

Poslední dobou se v médiích šíří zprávy o zvýšené kriminalitě v Praze a jejím okolí. Pro vedení města je bezpečnost a klid obyvatel Mníšku prioritou, již 14 měsíců proto pečlivě připravuje opatření na minimalizaci možných rizik.

Koncem února 2020 bude ve městě dokončena instalace kamerového systému, který pomůže při kontrole a zajištění bezpečnosti veřejného prostoru. V rámci první etapy, která vyšla na necelých 700 tisíc Kč, bude po Mníšku umístěna první desítka kamer, které budou monitorovat přilehlé komunikace a objekty.

„Původní kamerový systém byl zastaralý a měl přesně jednu funkční kameru. Novému vedení města se za necelých 14 měsíců podařilo připravit nový kamerový systém, navíc za pouhou desetinu ceny návrhu, který připravilo ještě staré vedení města.“ říká k tomu starostka Mníšku Magdaléna Davis.

Kromě kamerového systému doznala změny také mníšecká městská policie, která v lednu navýšila počet strážníků na osm a od 1. února zahájí nepřetržitý 24hodinový provoz. Pozitivně se to projeví mimo jiné i na zvýšení počtu kontrol v rizikových oblastech a v nočních hodinách.

I mníšecké obvodní oddělení Police ČR, které je personálně stabilizováno na počtu 19 policistů, provádí v posledních třech měsících zvýšenou hlídkovou činnost ve vytipovaných lokalitách. Podle slov jeho vedoucího, npor. Stanislava Šampalíka, má však kriminalita v našem městě v posledních letech spíše sestupnou tendenci. „V minulém roce tu bylo nahlášeno zhruba 80 trestných činů. Polovina z nich se týkala majetkových činů, což je jedno z nejnižších čísel za posledních několik let,“ dodává npor. Šampalík.

Kontakty:
Městská policie Mníšek pod Brdy: 737 274 227
OO Policie ČR Mníšek pod Brdy:   725 885 672

Typ kamery pro nový mníšecký kamerový systém.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se