Před Pavilonem se třídil směsný komunální odpad

Před Pavilonem se třídil směsný komunální odpad

Popelářský vůz před školu vyklopil půl tuny odpadu

První listopadový pátek se před ZŠ Komenského 420 uskutečnila edukační akce pro školáky o správném třídění odpadků.

Odborníci ze společnosti EKO-KOM a. s. seznámili několik školních tříd s tím, jak důležité je třídit odpad z domácností, protože je recyklovatelný a může dále posloužit. Na konkrétních příkladech jim ukázali, které nové věci se recyklací odpadků vyrábějí. Děti se například dozvěděly, že na výrobu mikiny, kterou měli lektoři na sobě, se spotřebuje 55 PET lahví. Ty se po recyklaci mohou použít také na výrobu náplně do plyšáků nebo spacáků. Novinkou pro mnohé z nich také bylo, že papírová plata na vajíčka nebo prázdné ruličky od toaletního papíru se recyklují na stavební recyklát do silnic. Školáci si dále zopakovali, která barva kontejneru přísluší pro vytřídění toho, kterého odpadku.
Zároveň se vzdělávací akcí proběhla analýza 500 kilogramů směsného komunálního odpadu, který sem navezl popelářský vůz z černých popelnic od bytových domů. Specialisté ze společnosti Green Solutions s. r. o. svezené odpadky ručně vytřídili do připravených nádob, zvlášť dávali plast, sklo, papír, textil, kovy, nápojové kartony, elektroodpad, spalitelný odpad (hygiena, boty, kabelky), nekompostovatelný bio odpad (živočišný původ), spalitelný odpad (rostlinný původ) a minerální odpad (stavební odpad, porcelán). Pod kovový rošt jim padala podsítná frakce – drobné odpadky do velikosti 4 cm (nedopalky, kapesníky).

Výsledkem ručního dotřídění směsného komunálního odpadu bude zajímavá analýza, kterou zveřejníme během následujícího týdne.


Součástí akce bylo natáčení videoklipu o třídění odpadů, který naše město vyhrálo společně s putovní Křišťálovou popelnicí.

Další fotografie najdete na mníšeckém facebookovém profilu.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se