Prohlášení vedení města k akci Předčasný silvestr

Prohlášení vedení města k akci Předčasný silvestr

Tradice Předčasného silvestru sahá až do roku 2004, kdy se v našem městě uskutečnil poprvé. Kromě dvouleté pauzy (kvůli covidu) ho mníšecká radnice pořádá každoročně a nenechají si ho na náměstí ujít stovky až tisíce návštěvníků. Předčasný silvestr se stal skvělou příležitostí pro setkávání přátel a příbuzných. S touto myšlenkou a posláním byl také Předčasný Silvestr v našem městě zaveden a patří mezi nejoblíbenější akce.

Nový rok má být dobou naděje, očekávání a nových šancí, ne obdobím hádek a sporů. Respektujme se proto navzájem a vycházejme si vstříc.

Výhodou organizované akce je, že majitelé domácích mazlíčků vědí, v kolik přesně ohňostroj začne a mohou na to své čtyřnohé kamarády připravit. Zkušenost z minulých let ukázala, že jeden velký ohňostroj na náměstí má významný vliv na snížení počtu domácích odpalů pyrotechniky. Mnoha lidem jeden velký a organizovaný ohňostroj stačí. Nemají pak potřebu masivně odpalovat pyrotechniku celý den. Řízený ohňostroj s jasně vymezenou dobou konání je lepší než nahodilé lokální odpalování pyrotechniky, a proto raději zítra přijďte na náměstí, a stejně jako v roce minulém domácí rachejtle omezte.

Dnešní doba se stává v mnohém nebezpečnější, než jsme si byli kdy ochotni připustit. Právě Předčasný silvestr pro mnohé z nás reprezentuje naději a povzbuzení do nového roku.  Máme šanci si to v sobotu 30. prosince 2023 na náměstí F. X. Svobody společně připomenout.

Rada města Mníšek pod Brdy

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se