Prosincové Slovo starosty

Prosincové Slovo starosty

Ing. Petr Digrin, Ph.D.

Vážené dámy a pánové,
rád bych poděkoval všem, kteří nám dali důvěru a drželi palce. Moc si toho vážíme, jsme poctěni a uděláme všechno proto, abychom nezklamali. Doufáme, že prací přesvědčíme ty, kteří nás neznají a nemají k nám důvěru. Nechceme na nic čekat, pracovat už jsme začali a to pěkně naplno. Budeme s vámi komunikovat, zajímají nás vaše problémy a starosti, chceme vám být nápomocni.

Děkuji bývalé paní starostce za dlouhodobé projekty, které iniciovala, například projekt svazkové školy nebo sanaci haldy v Kovohutích. Toto jsou projekty, na kterých budeme pokračovat, a jež i já za čtyři roky budu předávat někomu dalšímu, aby je dokončil.
Dospěli jsme společně k názoru, že pro město není dobré, aby se rozhodování a informace soustřeďovaly jen u jedné osoby, u starosty nebo starostky. Fungovalo to tímto způsobem mnoho let, ale my věříme, že existuje lepší řešení. Vláda jedné ženy, nebo muže nedělá městu dobře a proto přicházíme se změnou.

Náš model vedení města je, že budou dva uvolnění místostarostové a jeden neuvolněný starosta. Značná část kompetencí se přesune na místostarosty a uspořené mzdy starostenského platu pokryjí náklady na místostarosty a ještě zbude. V tuto chvíli máme pouze jednu uvolněnou pozici a to místostarostku Danielu Páterovou. To se ale velmi brzy změní a další uvolněná místostarostka bude Hana Kotoučová. Obě dámy jsou zkušené a rychle se orientují v oblastech, o které se budou starat. Zmíněný model je sice pro Mníšek nezvyklý, ale například v Břežanech fungoval dlouhá léta naprosto spolehlivě.

Chci vám popřát za celé vedení města klid a pohodu o Vánocích v blízkosti těch, které milujete. Připravujeme pro vás předvánoční akce a já budu velmi rád, když se na nich společně potkáme. Oslavíme i tradiční Předčasný Silvestr, na který se po několika letech vrací oblíbený ohňostroj. Do nového roku sobě i vám všem přeji požehnání, mír a ochranu Boží.

Ing. Petr Digrin, Ph.D., starosta města Mníšek pod Brdy

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se