Říjnové Slovo starosty

Říjnové Slovo starosty

Ing. Petr Digrin, Ph. D.

Vážené dámy a pánové, milí přátelé,
v průběhu září se nám podařilo dokončit kanalizaci a vodovod na Stříbrné Lhotě. Je také hotový projekt na vodovod a kanalizaci na Hladovém vrchu, opravena první část střechy a oken domova pro seniory a po kolaudaci má také přístavba základní umělecké školy.
Pro příští rok máme připravené čtyři velké akce na stavbu fotovoltaických elektráren. Fotovoltaickou elektrárnu a zateplení budeme dělat i na obou městských bytových domech na Starém sídlišti.
Běží oprava Lhotecké a do konce října bude kompletně hotová. Do finiše se blíží i stavba kruhového objezdu a přibližně od poloviny listopadu by se měla doprava na Prahu začít vracet k normálu.
Chci poděkovat všem, kteří se mi během léta ozvali, napsali a vyjádřili svůj názor na zavedení přednosti zprava na Řevnické. Sešlo se mi asi čtyřicet reakcí a drtivá většina z vás měla konstruktivní argumenty proti zavedení této úpravy. Názor budeme respektovat a na Řevnickou zatím umístíme jen průběžný informační panel s měřením rychlosti a uvidíme, jaký zde bude provoz a jak se situace vyvine.
Budeme dodělávat nějaké resty z léta a pustíme se do menších oprav na silnicích před zimou. Týká se to především překopů v Rymani směrem k Nádraží, kolem kapličky a podemleté krajnice ve staré Rymani. Ve Stříbrné Lhotě opravíme díry v cestě směrem na Rovina nebo napojení na Skaleckou u bývalých sběrných surovin.
Zpoždění nabrala montáž osvětlení na školním hřišti, což mě hodně mrzí. Firma je ve skluzu a město začne uplatňovat penále z prodlení. Je možné, že se s ní i rozloučíme a práci dokončí někdo jiný.
Dne 28. října bude státní svátek. Tentokrát vychází na sobotu. Před 105 lety vzniklo samostatné Československo. Splnil se velký sen Čechů a Slováků. Uprostřed Evropy vznikl nový stát díky úsilí Masaryka, Rašína, Stříbrného, Švehly, Soukupa, Šrobára a dalších významných osobností. Přejme naší zemi mír a klid a užijme si tento velký svátek pospolu.

S úctou Petr Digrin

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se