Rozhodněte, jak Nápad pro Mníšek promění vaše okolí

Rozhodněte, jak Nápad pro Mníšek promění vaše okolí

Letošní ročník Nápadu pro Mníšek čeká závěrečná etapa, která počítá se zapojením veřejnosti. Od 1. října může každý obyvatel Mníšku hlasovat a rozhodnout o tom, které z 9 nápadů budou vybrány k realizaci. Je to jednoduché, postačí si vybrat na webových stránkách, nebo přijít na trhy Najíme se a hlasovat s asistencí. Čas máte do 14. října.

V rámci letošního Nápadu pro Mníšek poslali obyvatelé Mníšku celkem 13 nápadů na vylepšení našeho města. V průběhu května až září odborná komise předložené návrhy posuzovala a hodnotila, zda jsou z hlediska odhadovaných nákladů a podmínek stanovených památkáři a ochranou přírody realizovatelné.
Sítem odborné hodnotící komise nakonec prošlo a do hlasování postoupilo 9 návrhů, které si můžete prohlédnout na webových stránkách www.napadpromnisek.cz.

Jak bude probíhat hlasování?
Každý hlasující má k dispozici 3 pozitivní hlasy a 1 negativní. Každému návrhu je možné udělit pouze jeden hlas. Hlasování probíhá prostřednictvím online hlasovací aplikace webových stránkách www.napadpromnisek.cz, která umožní odeslat hlas z jakéhokoliv zařízení s připojením k internetu (počítač, chytrý telefon nebo tablet).
Při hlasování budete potřebovat svůj mobilní telefon
. Před odesláním hlasování je totiž každý hlasující požádán o zadání telefonního čísla, na které mu bude v SMS zprávě doručen unikátní PIN kód sloužící k identifikaci. Tímto způsobem je zaručeno, že každý bude moci hlasovat pouze jednou.

S hlasováním rádi pomůžeme
Samozřejmě myslíme i na ty, kteří nejsou zvyklí pracovat s počítačem či internetem. Ti mohou kontaktovat koordinátora Nápadu pro Mníšek Luboše Kožíška (tel.: 739 452 837, e-mail: lubos.kozisek@mnisek.cz), který jim s hlasováním pomůže. S hlasováním vám pomůžeme také, pokud dorazíte v sobotu 7. října mezi 9. a 15. hodinou do Předzámčí na trhy NAJÍME SE do městského informačního stánku. Nezapomeňte si s sebou vzít mobilní telefon.
V termínu od 1. do 14. října se uskuteční venkovní výstava všech 9 nápadů před ZŠ Komenského 420.

„Letošní ročník Participativního rozpočtu se blíží do finále a je na nás všech, abychom hlasováním vybrali projekty, které bude radnice v příštích měsících realizovat. Mám radost z toho, že sítem hodnotící odborné komise prošla velká většina návrhů a jsou tedy realizovatelné. Všech devět nápadů je zajímavých, a ať už dáte svůj hlas kterémukoli z nich, obohatí naše město o zajímavý a funkční prvek,“ těší místostarostku Danielu Páterovou.

Co bude následovat po hlasování?
Po ukončení hlasování budou u každého návrhu pozitivní a negativní hlasy navzájem odečteny a sestaví se výsledkový žebříček. Na základě tohoto žebříčku budou rozděleny finanční prostředky potřebné pro realizaci návrhu, v pořadí od návrhu, který získal nejvíce bodů, až do vyčerpání přidělených finančních prostředků. V našem případě se jedná o částku 500 000 Kč (na jeden projekt může být použita maximálně polovina této sumy).S výsledky hlasování i s návrhem či návrhy, které svými hlasy vyberete pro realizaciv letech 2023 a 2024, vás seznámíme začátkem koncem října na webových stránkách www.zpravyzmnisku.cz a v následujícím vydání Zpravodaje.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se