Předkladateli vítězného návrhu z minulého ročníku, kterým je Ing. arch. Tomáš Olša, jsme položili čtyři otázky.
Co Vás před dvěma lety vedlo k tomu, abyste do hlasování poslal svůj návrh?
Na ČVUT jsem si jako téma seminární práce vybral uskutečněné rekonstrukce kostela sv. Máří Magdalény. Během práce jsem zjistil, že jeho současný stav není ideální a zatéká k němu voda, která ho poškozuje. V momentě, kdy se před dvěma lety vyhlásil Nápad pro Mníšek, řekl jsem si, že je to skvělá příležitost, jak na tento problém upozornit. Zpracoval jsem návrh a ten díky hlasování občanů zvítězil.
Jste s realizací svého návrhu spokojen?
Musím říct, že kvalita realizace je na velmi slušné úrovni a kostelu to pomohlo. Jsou tu ale ještě drobnosti, které by bylo potřeba dodělat. Napadá mě například prodloužení svislého svodu o pár centimetrů, aby trubka zasahovala až do vpusti, protože při kratším zakončení se může ještě voda pořád rozstřikovat do okolí. Ale ve srovnání s tím, jak to tu vypadalo dříve, kdy z rozbitých plastových kolen všude stříkala voda, je výsledek více než dobrý.
Jak probíhala spolupráce s městem jako investorem?
V prvé řadě bych radnici rád poděkoval za to, že participativní rozpočet vyhlašuje a zve občany ke spolupráci na zlepšování podoby jejich města. Poděkování patří i Luboši Kožíškovi, se kterým jsem celý návrh komunikoval a on pak zprocesoval většinu jeho částí.
Zapojíte se i do letošního ročníku Nápadu pro Mníšek, který startuje 1. dubna?
Pokud mě napadne místo, kterému bychom se měli více věnovat, tak bych se rád zase s nějakým návrhem na zlepšení zapojil.