Strážníci přednášeli školákům o kyberkriminalitě

Strážníci přednášeli školákům o kyberkriminalitě

Školáci přednášku pozorně sledovali

Poslední únorový den navštívili strážníci mníšecké městské policie Základní školu Komenského 886. Účelem jejich návštěvy byla přednáška pro školáky o kyberkriminalitě spojená s besedou.

Děti byly rozděleny na dvě věkově rozdělené skupiny, pro které strážníci uzpůsobily diskutovaná témata. Přednáška pro první skupinu, ve které byly mladší děti, začala v 10 hodin. Strážníci hovořili na téma sociální sítě, online hry, bezpečná komunikace na internetu a chování v online prostředí.
Přednáška pro druhou skupinu, kterou tvořily starší děti, začala v 11 hodin. Strážníci hovořili na téma hoax, fake news, dezinformace a misinformace. Při své další prezentaci se strážníci věnovali bezpečnému chování v online prostředí, kyberšikaně, sextingu a trestněprávní odpovědnosti. Posluchače z obou skupin nezapomněli seznámit s kontakty na Linku bezpečí.
Kyberkriminalita byla prvním tématem preventivního bloku přednášek, na kterém se mníšecká městská policie dohodla s vedením základní školy.

Kybernetická kriminalita je definována jako trestná činnost, která je páchána v prostředí informačních a komunikačních technologií včetně počítačových sítí. Samotná oblast informačních a komunikačních technologií je buď předmětem útoku, nebo je páchána trestná činnost za výrazného využití informačních a komunikačních technologií jakožto významného prostředku k jejímu páchání.

Petr Smorádek, vedoucí strážník

O kyberkriminalitě přednášeli Eliška Lodrová a Petr Smorádek

Použitá foto: archiv Městská policie Mníšek pod Brdy

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se