Vyjádření k příspěvku anonymního autora na téma „Rybníky“

Vyjádření k příspěvku anonymního autora na téma „Rybníky“

Zámecký rybník pohledem z věže

Na facebookovém profilu Mníšecká drbárna byl ve čtvrtek 24. března 2022 zveřejněn příspěvek, jehož anonymní autor, aniž by si ověřil své domněnky a zjistil fakta, komentuje jedno z nových usnesení Rady města Mníšek pod Brdy.

Usnesením č. 31-128/2022 schválila Rada města na svém zasedání v pondělí 21. března spolupráci s ČRS, z.s. místní organizací Bohutín, na zajištění služeb hospodaření v Zámeckém a Zadním rybníku.

Město rybníky nikomu nepronajalo, bude si je spravovat samo ve spolupráci s nadšenci z Místní organizace Českého rybářského svazu z Bohutína. Spolupráce po dobu jednoho roku spočívá v zajištění následujícího servisu:

  1. Pravidelná kontrola vodních ploch.
  2. Pravidelné měření rozpuštěného kyslíku (O2) ve vodním prostředí.
  3. Pravidelné vedení TBD (technickobezpečnostní dohled) vodních děl dle sdělení MÚ Mníšek pod Brdy.
  4. Zajištění poradenství z hlediska rybářství a rybníkářství

Uvedené usnesení bylo přijato na základě e-mailu od mníšecké organizace Českého rybářského svazu o ukončení nájemní smlouvy, který vedení radnice obdrželo dne 9. listopadu 2021:

Dobrý den,
k 31.12.2021 končí rybářská organizace v Mníšku pod Brdy hospodářskou činnost – chov ryb na rybnících v Mníšku pod Brdy.
Nepožadujeme tímto automatické prodloužení nájemní smlouvy na rybník Zámecký a Zadní v Mníšku pod Brdy.
Děkujeme za dosavadní spolupráci-
Jaroslav Kulík
www.rybari-mnisek.estranky.cz

Schválení usnesení samozřejmě nebrání tomu, aby se péče o rybníky (a nejen o ryby) v budoucnu opět ujala místní organizace tak, aby rybníky sloužily místním obyvatelům.

Celý článek zaměřený na tuto problematiku si budete moct přečíst v nejbližším Zpravodaji městečka pod Skalkou, který vyjde první dubnový víkend.

Dana Dalešická, místostarostka

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se