Zastupitelé rozdělili spolkům na činnost v roce 2022 přes milion korun

Zastupitelé rozdělili spolkům na činnost v roce 2022 přes milion korun

Ilustrační foto

Na svém posledním letošním zasedání ve středu 8. prosince 2021 rozdělili mníšečtí zastupitelé finanční příspěvky mezi 25 žadatelů.

Celkem bylo pro tyto účely alokováno 1 250 000 Kč, které byly určeny na podporu sportovních i volnočasových nesportovních aktivit místních spolků a občanů v roce 2022. Pro sport byla určena částka 695 000 Kč, volnočas dostal 375 tisíc Kč, na investice bylo vyčleněno 180 tisíc Kč (z toho 100 tisíc šlo na podporu sportu a zbytek na volnočasové aktivity).

„Při hodnocení jednotlivých žádostí ve sportovní oblasti jsme postupovali podle předem stanovených kritérií, která zohledňovala především počet dětských členů spolků, rozsah jejich spolupráce s městem a dále potřebnost projektů, které jednotliví žadatelé ve své žádosti představili,“ uvedla místostarostka Dana Dalešická, do jejíž gesce příspěvky a spolková činnost patří. „U volnočasových nesportovních aktivit jsme mohli, díky výši alokované částky, uspokojit téměř všechny žadatele v plné výši,“ dodala mníšecká místostarostka.

V zájmu transparentnosti byla do rozdělování finančních příspěvků opět zapojena Komise pro kulturu, sport a volný čas jako poradní orgán Rady města Mníšek pod Brdy, která dodané žádosti posoudila a navrhla rozdělení peněz mezi jednotlivé žadatele. Na základě jejího doporučení odsouhlasila s třemi úpravami navržené částky rada města a finálně je schválilo zastupitelstvo.

Žadatelé si letos řekli o částku v celkové výši 2 315 915 Kč, nicméně pro rozdělení mezi jednotlivé spolky bylo na rok 2022 určeno o více než milion korun méně.

Během ledna 2022 budou zástupci žadatelů uspokojených v příspěvkovém řízení vyzváni k podpisu Veřejnoprávních smluv.

Přehled rozdělených finančních příspěvků mezi jednotlivé žadatele ke stažení ZDE.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se