Zpravodaj městečka pod Skalkou získal čtvrté místo v soutěži Radniční listy 2023

Zpravodaj městečka pod Skalkou získal čtvrté místo v soutěži Radniční listy 2023

Ztvárnění ceny je kreativní

Zpravodaj městečka pod Skalkou získal 4. místo v krajském kole soutěže RADNIČNÍ LISTY 2023, v kategorii municipalit od 2 do 10 tisíc obyvatel.

Čtvrtou příčku jsme obsadili v konkurenci dalších 94 radničních účtů.
Kvalita byla hodnocena podle 10 kritérií jako je například grafické zpracování, úroveň textů, fotografií, přiměřenosti politické prezentace, edukativnosti či dle rozsahu.
V hodnocení jsme získali 46 bodů z 50 možných.

„Ráda bych tímto způsobem poděkovala týmu redakce, grafikovi Jiřímu Hladovcovi i stálým přispívajícím autorům za vynikající výsledek v celorepublikové soutěži radničních zpravodajů, především však redaktoru Liboru Kálmánovi a pogratulovala mu k zaslouženému ocenění jeho profesionálního přístupu a vysoké kvalitě publikovaných článků. Nezávislá komise též maximálním počtem bodů ohodnotila politickou přiměřenost a objektivitu našeho radničního periodika, což by bez otevřeného a fér postoje současného vedení města nešlo realizovat. Je to poprvé, co se mníšecký zpravodaj umístil v této soutěži na jednom z předních míst. Ještě jednou gratuluji a přeji jménem celé redakční rady všem občanům kvalitní počtení i v novém roce,“ sdělila předsedkyně redakční rady Andrea Midkiff.

RADNIČNÍ LISTY je soutěž, zaměřující se na kvalitu obecních a městských radničních periodik kterou každoročně pořádá spolek Kvalikom, z. s. (od roku 2020). Jejím cílem je odměnit ty, kteří ke komunikaci v radničních listech přistupují poctivě, inovativně a moderně. Hodnocení se řídí danými kritérii.
Kromě Radničních listů pořádají také soutěže Zlatý lajk pro sociální sítě (disciplína obecní Facebook a obecní Instagram) a Radniční web.
Cílem spolku je kultivovat, zlepšovat a oceňovat způsob komunikace veřejných institucích s jejími klienty.

Slovní hodnocení:

  • Porota se jednomyslně shodla na velmi vysoké obsahové kvalitě periodika, které podává ucelený obraz o životě v obci. Zpravodaj informuje dle dostupných informací objektivně a občanům poskytuje komplexní a praktické informace. V kategorii obcí od 2 do 10 tisíc obyvatel se jedná o velmi nadprůměrné periodikum.

  • Zpravodaj se zabývá nejen činností úřadu, ale má i dostatečný přesah do regionálních témat, činnosti místních spolků a organizací. Texty článků jsou kvalitní a jsou v pořádku i z hlediska gramatického.

  • Texty splňují nároky na čtivost, atraktivitu, nejsou zbytečně dlouhé, ale zároveň dostatečně podrobné. Zpravodaj velmi pečlivě informují i o svých “vnitřních” záležitostech typu rozpočet, investiční záměry a podobně.

  • Obsahová skladba je rozmanitá, vážná a seriózní témata jsou dostatečně mixována s odlehčenějšími texty.

  • Výběr témat je v pořádku, je zde kladen důraz na edukativnost a nechybí ani podrobné informace například o hospodaření obce, projektech které realizuje a podobně. Prostor je dáván historii, sportu i lifestylovým tématům.

  • Zpravodaj není politicky zneužíván – představitelé obce nejsou nadměrně zobrazováni na fotografiích ani nadměrně citováni v textech.

  • Grafické zpracování je spíše průměrné. Obálka je moderní a vkusná, vnitřní sazba je přehledná, ale chybí jí více kreativity a hravosti.

  • Kvalita fotografií je většinou velmi dobrá, ale ne vždy – jsou užívány snímky z různých zdrojů, a samozřejmě ne vždy může dění v obci zachycovat profesionální fotograf.

V krajském kole soutěže Zlatý lajk 2023 získal oficiální facebookový profil města 3. místo.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se