Na nádvoří mníšeckého zámku zazní hudba Antonia Vivaldiho a dalších barokních mistrů

Na nádvoří mníšeckého zámku zazní hudba Antonia Vivaldiho a dalších barokních mistrů

Antonio Vivaldi (1678 - 1741)

Koncertem na nádvoří zámku v pátek 21. června od 20:00 přivítáme první letní den, zpříjemníme si nejdelší den v roce a zároveň krásnou hudbou slavných barokních mistrů oslavíme světový den hudby, který připadá právě na tento den.

V podání houslistky Lucie Sedlákové Hůlové a komorního souboru Praga Camerata zazní světoznámý cyklus houslových koncertů Antonia Vivaldiho Čtvero ročních dob doplněný recitací sonetů, které sám Vivaldi ke každému ročnímu období napsal.
Dále uslyšíte drobné skladby Vivaldiho současníků, například Air Johanna Sebastiana Bacha, Sinfonii Georga Friedricha Händela, či Kanon Johanna Pachelbela.

Vstupné na koncert je 150 Kč.
Vstupenky zakoupíte na pokladně městského úřadu, nebo online na Goout.

Představení účinkujících:

Soubor PRAGA CAMERATA je český komorní ansámblu, který již více než dvacet let úspěšně koncertuje nejen na české hudební scéně, ale reprezentuje naši zemi také na zahraničních festivalech a vystupuje v renomovaných koncertních sálech (Tonhalle Zürich, KKL Concert Hall v Luzernu, Palau de la Musica v Barceloně, Auditorio ve Valencii, Suntory Hall v Tokiu, Soeul Arts Centre, aj).
V tomto projektu hrají ve složení: dvoje housle, viola, violoncello, kontrabas a cembalo. Sólistkou a uměleckou vedoucí je houslistka Lucie Sedláková Hůlová. Hráče spojuje radost ze společného muzicírování a shodný způsob hudebního vyjadřování. Přesto, že soubor hraje na moderní nástroje, všichni jeho členové mají zkušenosti a praxi v oblasti tzv. historicky poučené interpretace, jejíž prvky přenáší i sem.

Houslistka LUCIE SEDLÁKOVÁ HŮLOVÁ je absolventkou Konzervatoře v Praze a hudební fakulty AMU. Na svém kontě má mnoho úspěšných sólových vystoupení s orchestry, je vyhledávanou komorní hráčkou a věnuje se též pedagogické činnosti.
Se svým manželem, violoncellistou Martinem Sedlákem tvoří České smyčcové duo a společně s klavíristkou Veronikou Böhmovou hrají v klavírním triu Kinsky Trio Prague. Spolu s manželem a svými dvěma dětmi příležitostně vystupují jako Sedlák Virtuosi. Intenzivně hrála se svým otcem, houslistou Pavlem Hůlou, po jehož úmrtí převzala umělecké vedení komorního orchestru Praga Camerata. Několik sezón působila v mládežnických orchestrech (Orchestr Evropské unie, UBS Verbier Festival Orchestra), kde spolupracovala s nejslavnějšími světovými dirigenty a sólisty. Se všemi těmito soubory i jako sólistka absolvovala již stovky koncertů po celém světě v nejslavnějších koncertních síních a natočila několik CD.
Zabývá se také historicky poučenou interpretací staré hudby. V této oblasti spolupracuje s renomovanými soubory (např. Musica Florea, Capella Regia, Capella Ornamentata aj.) a sólisty. V roce 2020 spolu s Jaroslavem Tůmou nahráli kompletní cyklus Biberových Růžencových sonát v původních skordaturách a na dobové nástroje na 2CD pro vydavatelství ARTA, které bylo co do dramaturgického přínosu v časopisu Harmonie označeno dokonce za „nejlepší český houslový projekt roku 2020.“

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se