Šermíři svedou na zámecké zahradě a v Předzámčí souboje o čest a slávu

Šermíři svedou na zámecké zahradě a v Předzámčí souboje o čest a slávu

Šermířská skupina Artus Thor v akci

V rámci programu Skalecké pouti 2024 vystoupí také skupiny scénického šermu COLLEGIUM ARMATUM a ARTUS THOR.

Na jejich pět dynamických vystoupení se můžete těšit v sobotu 20. července.

  • Collegium Armatum zavede diváky do 1. poloviny 17. století, kdy v Evropě zuřila třicetiletá válka.
    Jejich šermířské i herecké dovednosti můžete obdivovat na zámecké zahradě v časech od 11:00 (Angelica), 13:00 (Pohádka) a 15:00 (Žoldáci).

Ukázku z jejich vystoupení najdete na Youtube.

Collegium Armatum je skupina historického šermu zaměřující se především na období třicetileté války a Bílé hory. Skupina se každý rok vydává na prázdninové turné po českých hradech a zámcích, kde předvádí svá vystoupení, která jak poučí, tak pobaví. Její členi se pravidelně účastní akcí Regimentu zemské hotovosti.  • Artus Thor divákům předvedou na travnaté ploše v Předzámčí dvě šermířská vystoupení: středověký Turnaj neurozených od 17:15 a Piráti ze Zlatníků od 19:15.

Ukázku z jejich vystoupení můžete sledovat na Youtube.

Artus Thor je skupina scénického šermu a divadla akce a byla založena v roce 2010. Věnuje se především období gotiky. Její členové působí jako profesionální kaskadéři u tuzemské i zahraniční produkce. Jako příklad projektů, na kterých spolupracovali lze uvést filmy Van Helsing, Příběh rytíře, Britannia, Knightfall, Carnival Row, Pravý rytíř, Jan Žižka, Marie Terezie, Princezna a písař a mnoho dalších.


  • Collegium Armatum vystoupí v zámecké zahradě ještě v neděli 21. července ve stejných termínech: od 11:00 (Angelica), 13:00 (Pohádka) a 15:00 (Žoldáci).

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se