Unikátní KONCERT PRO LES slaví 1. výročí

Unikátní KONCERT PRO LES slaví 1. výročí

Premiéra v brdských lesích nedaleko Skalky

Před rokem hostilo okolí Skalky (nedaleko rozcestí Červený kříž) premiéru KONCERTU PRO LES.

Unikátní hudební i vizuální představení bylo dílem mezinárodního uskupení STRO.MY ENSEMBLE, v čele s hudebním skladatelem a dirigentem Jiřím Trtíkem.
Můžete se podívat na videoklip, který při té příležitosti vznikl:

Koncert pro les se skládal ze dvou částí:

  • V první, zhruba dvouhodinové části byly hudebníci rozmístěni po lese. Diváci měli možnost se procházet mezi nimi a ruku v ruce s tím procházet i samotnou kompozicí. Hudebníci se různě střídali. Každý divák mel možnost prožívat své pocity individuálně.
  • Ve druhé fázi se hudebníci a diváci setkali na jednom místě, kde proběhlo hlavní provedení koncertu trvající třicet minut. Jednotlivé fragmenty kompozice, stejně tak emoce diváků se sjednotili a vyústili v druhou fázi rituálu – kolektivní prožitek.


„Hudba a příroda pro mě vždy představovaly dvě velmi příbuzné kategorie. Málokdy je ale máme možnost zažít naráz. Buď jsme na koncertě, nebo v přírodě. Propojení obojího v rámci Koncertu pro les tak vnímám jako zcela jedinečný divácký zážitek. Proto jsme se rozhodli k samotnému koncertu přidat i další část, v níž pracujeme i s dalšími uměleckými disciplínami jako je divadlo, tanec, nebo performance,“ přibližuje koncept představení jeho režisér Martin Páv.

Fotografie Michala Kroutila z povedeného koncertu najdete na mníšeckém facebookovém profilu.

Uskupení STRO.MY ENSEMBLE je činné i v letošním roce a na 24. listopadu 2023 chystá v O2 Universum premiérový koncert ELECTRIC UNIVERSE, který spojuje světy klasické a elektronické hudby s doprovodem symfonického orchestru a za účasti světových hvězd taneční scény.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se