Městská policie Mníšek pod Brdy – události v březnu 2024

Městská policie Mníšek pod Brdy – události v březnu 2024

Dopravní nehoda v Pražské ulici

Během třetího měsíce nového roku jsme řešili řadu událostí. Pro přehled uvádíme nejzajímavější z nich.

  • Dne 9. 3. vyjela hlídka městské policie asistovat k dopravní nehodě v ulici Pražská.

  • Pátek 15. 3. byl velmi bohatý na události, ke kterým strážníci vyjížděli:


Hlídka přijala oznámení o tom, že v ulici Tovární se má pohybovat podezřelá osoba, která se chová podivně a pozoruje nezletilé. Žádáme proto obyvatele Mníšku pod Brdy, aby v případě, kdy podezřelou osobu uvidí, okamžitě kontaktovali městskou policie na telefonním čísle 737 274 227. Pokud nás budete kontaktovat až po několika desítkách minut, šance na vypátrání podezřelého klesá!

Popis, jakým způsobem nahlásit městské policii událost, když potkáte podezřelou osobu:
Místo setkání s osobou (adresa), popis osoby, pohlaví, oblečení, zvláštní poznávací znamení, přibližný věk, výška a typ postavy (vysoká, střední, malá postava, tlustá, plnoštíhlá, hubená).
Stačí jen část informací, ale obecně platí, že čím více nám jich poskytnete, tím lépe.

Strážníci asistovali JSDH Mníšek pod Brdy JPO III při úniku nebezpečných látek na komunikaci (dálnice D4 u Líšnice).

Únik nebezpečných látek


Strážníci vyjeli do ulice 5. května k osobám pod vlivem alkoholu. Docházelo zde k agresi a neuposlechnutí výzvy městských policistů. Strážníci byli proto nuceni použít donucovací prostředky: hmaty, chvaty, pouta. Osoby byly převezeny do zdravotnického zařízení a následně do protialkoholní a protitoxikomanické záchytné služby.

Zadržení agresivní osoby pod vlivem alkoholu


Hlídka také řešila konflikt kvůli stavbě na Malém náměstí. Strážníci budou pořádek kolem stavby pravidelně monitorovat. 
V tomto směru připomínáme, že na Malém náměstí je vjezd povolen pouze s vjezdovou kartou! Povolení vystavuje Městský úřad Mníšek pod Brdy

Během hlídkové činnosti si městští policisté povšimli muže, na kterého byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Hledaného muže hlídka zastavila, ztotožnila a na místo přivolala hlídku Policie ČR. Policisté si hledaného muže odvezli.

  • Dne 16. 3. přijala hlídka telefonické oznámení od dispečera autobusové dopravy o tom, že se v autobuse směr Mníšek pod Brdy nachází agresivní osoba. Když autobus zastavil na zastávce, strážníci již čekali na místě, aby muže ztotožnili a zjistili, co se na místě stalo. Muž vysvětlil, že konflikt vznikl kvůli jeho nefunkční Lítačce a za své jednání se omluvil.

  • Dne 22. 3. hlídka odstraňovala několik stromů na silniční komunikaci.

  • Ve dnech 20. až 22. 3. jsme se zúčastnili 8. mezinárodní konference obecních policií v Olomouci. Účastnil se také policejní prezident genpor. Mgr. Martin Vondrášek. Na konferenci byly představeny nejmodernější technologie a postupy a proběhla zde také diskuze s Ministrem vnitra ČR. Byli tu přítomni zástupci Vojenské policie, Armády ČR, Policie ČR, Vězeňské služby, městských a obecních policií a mnoho dalších.

  • Máme za sebou další výcvik, tentokrát šlo o střelbu. Obsahem výcviku byly: manipulace se zbraní, bezpečné tasení, mířená střelba, dynamická střelba na různé vzdálenosti, střelba v pohybu, střelba z krytu, střelba se svítilnou a modelové situace se zbraněmi a střelivem FX Simunition.

Eliška Lodrová, strážmistr (text)
strážníci městské policie (foto)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se