AutoPneuservis Michálek funguje v Dobříšské ulici bezmála 30 let

AutoPneuservis Michálek funguje v Dobříšské ulici bezmála 30 let

Na adrese Dobříšská č. p. 138 stojí AutoPneuservis, který nabízí komplexní služby pro osobní a dodávková vozidla a provozuje ho Michal Michálek.

AutoPneuservis převzal po svém otci Františku Michálkovi, který býval vedoucím v mníšeckém autoservisu (dnes je v těch místech STK) a od roku 1987 mu komunistický režim povolil drobné soukromé podnikání. „Motorky a auta mě zajímaly už od mala, proto jsem se vyučil automechanikem. K řemeslu mě přivedl táta, když mě od mých šesti brával s sebou do autodílny a já ho sledoval, jak opravuje auta a motorky. Když mu povolili soukromé podnikání tak jsem k němu po sobotách chodil na brigády,“ vysvětluje své začátky v oboru Michal Michálek (na fotografii).
Provozovnu v Dobříšské ulici si spolu otevřeli v roce 1994 poté, co jim skončil pronájem prostor v Dobříši. Poslední dobou tu pracuje s mladším kolegou a stíhají ročně zhruba 350 aut.
Běžné opravy provádí na počkání, maximálně do druhého dne. Mění oleje, filtry, tlumiče, destičky, žárovky, převodovky, spojky a spoustu dalšího. Na automobilech opravuji téměř všechno, kromě generálek motorů, na které nemají dostatek místa. Na bouraných vozech dělají i drobnou plechařinu. Připraví také vůz na STK a emise. Každopádně je lepší objednat se na prohlídku vozu předem.
Kromě osobních automobilů opravují také dodávky do 3,5t. Opravám motorek se již několik let nevěnují.
AutoPneuservis provádí opravy vozů všech značek.
O zajímavé historky nemá Michal Michálek nouzi: „Zhruba před 25 lety ke mně do dílny přišel pěšky Němec, kterému se dálnici rozbilo Porsche 911. Odtáhli jsme ho k nám do servisu a zjistili, že má pod hlavou špatné těsnění a prasknul mu řemen. Ještě večer jsem ho pak vezl vlastním autem do Německa za Drážďany, a za pár dní si pak dojel pro spravené auto“.
Jeho provozovna dále nabízí veškeré služby spojené s pneuservisem (přezutí a vyvážení pneumatik), včetně uskladnění pneumatik a prodeje nových pneumatik, alu disků, ocelových disků atd.
V termínu od 1. listopadu do 31. března platí dle zákona povinnost mít na vozidle zimní pneumatiky, a k jejich výměně Michal Michálek doporučuje objednat se s minimálně 14denním předstihem, protože ke konci října už mívají plné všechny termíny a zákazníci pak čekají na přezutí i tři týdny.
Zároveň nedoporučuje podceňovat defekty pneumatik, ke kterým může běžně za jízdy dojít.  „Jednou k nám přijela řidička, která zjistila defekt na pneumatice už na dálnici u Řitky. Místo, aby zastavila a požádala někoho z projíždějících řidičů o výměnu, tak si na mobilu vyhledala naši adresu a těch pět kilometrů k nám radši dojela s vypuštěnou pneumatikou a už po ráfku. Dokonce se přiznala, že už při sjezdu z dálnice do Mníšku za ní létaly jiskry. Samozřejmě si tím zničila pneumatiku i ráfky,“ vzpomíná Michal Michálek.


Provozní dobu mají každý všední den od 8 do 17 hodin. Ideální je ovšem objednat se předem.
AutoPneuservis můžete kontaktovat e-mailem na adrese michalek.servis@seznam.cz, nebo volejte přímo na telefon: 605 257 362. Po telefonu s vámi vzniklou závadu zkonzultují a domluví i termín návštěvy.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se