Bistro Lískovka Skvér nabízí speciality asijské kuchyně

Bistro Lískovka Skvér nabízí speciality asijské kuchyně

Josef Maxa ve své kuchyni

V květnu začalo v domě ve spodní části náměstí F. X. Svobody fungovat bistro pod zajímavým názvem LÍSKOVKA SKVÉR, jehož majitel vyslyšel poptávku po oblíbené asijské kuchyni.

Název „Lískovka“ rozhodně není místním lidem neznámý a pojí se s ním hned dva podniky s dobrou reputací. Restaurace Lískovka má své kořeny v nedaleké obci Líšnice, odkud se v roce 2012 přestěhovala do Sportovně relaxačního centra Esmarin v Mníšku pod Brdy. Po 10 letech ukončil restauratér své působení v Esmarinu a začal si zvelebovat prostory na mníšeckém náměstí. Pro svůj nový podnik zvolil název Lískovka Skvér, který jednak navazuje na tradice Lískovky a k tomu přidal počeštělý výraz pro Square (anglicky náměstí).
Majitelem bistra Lískovka Skvér je Josef Maxa, mníšecký rodák a patriot, který svůj profesní život spojil s gastronomií. Vystudoval maturitní obor kuchař-číšník a zkušenosti získával například v Austrálii, kde se seznámil s asijskou kuchyní: „Baví mě lehkost asijských pokrmů, čerstvost používaných surovin a rozmanité chutě.“  K myšlence provozovat v Mníšku pod Brdy asijské bistro ho přivedla osobní preference, a již v Lískovce pořádal tematické gastronomické víkendy, kde se připravovaly také speciality thajské kuchyně. „Mou oblíbenou destinací je Thajsko i co se týká kuchyně s jejími sladkokyselými pálivými chutěmi. Samozřejmě, že v našem bistru přizpůsobíme thajská jídla, co se týká chilli a míry pálivosti, českým zákazníkům,“ vysvětluje důvody Josef Maxa.

Bistro se specializuje na asijskou kuchyni, především na thajskou, vietnamskou a japonskou kuchyni.  V nabídce mají denně několik jídel, každý den nabídku obměňují. Nechybí polévka, buď formou předkrmu, nebo hlavního jídla s více nudlemi a masem, což je pro jihovýchodní Asii obvyklé. Cenově se jídla z denního menu pohybují od 165 do 240 Kč.  Pokaždé je na výběr také sushi, jehož cena se odvíjí podle použitých surovin a objednaných rolek.
Kvalitní suroviny jim vozí léty osvědčení dodavatelé: čerstvé ryby mají od společnosti CIPA, vepřové, hovězí a kuřecí maso berou od Řeznictví Kratochvíl.
Jídla si zatím můžete odnést v boxu s sebou. Od června bude v provozu i prostor na sezení, kam se pohodlně vejde 10 hostů.
Vzhledem k tomu, že všechna jídla se připravují čerstvá v pánvi Wok, musíte si ně chvíli počkat. Proto se doporučuje zavolat s objednávkou dostatečně předem, abyste nemuseli zbytečně čekat, než čerstvý pokrm kuchaři zhotoví.
Bistro má otevřeno denně od 10 do 21 hodin, kde si můžete dát po 10. hodině kávu se zákuskem. Kuchyně je v provozu od 11 do 20:30, a po tuto dobu se vydávají jídla. Denní menu zveřejňují pravidelně na facebookovém profilu Liskovka. Objednávat jídla můžete také přímo na telefonu 725 155 995.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se