Dopřejte si vy a vaše ratolesti jógu s lektorkou Denisou Dolejšovou

Dopřejte si vy a vaše ratolesti jógu s lektorkou Denisou Dolejšovou

Denisa Dolejšová

Nově se v Mníšku pod Brdy můžete těšit na relaxační a tělu prospěšné lekce jógy, které vede sympatická lektorka z Rymaně.

„O jógu se zajímám již přes 10 let. Z počátku jsem se józe věnovala spíše rekreačně, ale velmi brzy se z ní stala moje srdcová záležitost. Je to pro mě velký životní dar, že jsem si k ní našla cestu,“ vysvětluje svůj vztah k józe Denisa. Aby mohla v tomto oboru předávat své zkušenosti dál, prošla několika lektorskými výcviky a nadále se v oblasti jógy vzdělává. V rodinném centru Malý Princ – zdravý pohyb v podzámčí (Skalecká 124) vede tři typy lekcí jógy: Dětskou jógu, dynamickou Vinyasa flow jógu a poklidnou Hatha jógu.

Dětská jóga je určena pro děti od 6 do 13 let. Děti seznámí s tím, jak moc důležitý je pro ně zdravý pohyb. Pomáhá jim se správným držením těla a s učením o vlastním těle a dechu. Krásně rozvíjí dětskou fantazii s pomocí příběhů, podle kterých se cvičí, učí koncentraci a kouzlo meditace a odpočinku. Umožní dětem velmi kladně přijmout zdravý návyk pro duševní a fyzickou pohodu a práci sami se sebou.
Lekce se konají každé úterý od 16:30 do 17:15 a 10 lekcí vyjde na 2 000 Kč. Zatímco je dítě v tělocvičně s Denisou, rodič na něj může počkat vedle na recepci, kde mu rádi připraví kávu, nebo si může dojet v klidu do obchodu nakoupit.

Vinyasa flow jóga je dynamický styl jógy propojující dech s pohybem. Sestava je ideální na relaxaci mysli díky soustředění se na „tady a teď“ a formování postavy. Přináší opravdovou radost z pohybu a vlastního těla. Má pozitivní vliv na detoxikaci organismu a pohybovou flexibilitu. Při pravidelném praktikování přináší celkové zlepšení fyzického i psychického stavu.
Lekce se konají každé úterý od 18:00 do 19:15 a jedna vyjde na 190 Kč.
Hatha jóga se zaměřuje na správné provedení ásan, dech, meditaci a relaxaci. Sestava má velmi pozitivní účinek na zlepšení flexibility celého pohybového aparátu, výrazné uvolnění svalů zad a šíje, okysličení organismu a rychlejší regeneraci, při pravidelném cvičení zlepšuje činnost žláz s vnitřní sekrecí a upravuje funkci metabolismu.
Lekce se konají každou středu od 18:00 do 19:15 a lekce vyjde na 190 Kč.
Oba kurzy jsou vhodné pro úplné začátečníky i pro pokročilé.

Kromě těchto kurzů nabízí Denisa Dolejšová také Individuální lekce. Domluvit se s ní můžete na lekce Gravid jógy, Jógy po porodu, Hatha jógy, Office break jógy, Dětské jógy, Jógy pro rodiče a děti a Jógy pro děti se speciálními vzdělávacími požadavky (zrakově postižené, neslyšící, ZTP a dlouhodobě nemocné).

„Jóga má blahodárný vliv na páteř a držení těla. Skvěle pomáhá od bolestí zad, hlavy a únavy. To je důležité zejména v dnešní době, kdy trávíme většinu času sedavým zaměstnáním nebo jízdou v autě. Trápí nás bolesti těla a od nich pak bolí i celá duše. Jóga je perfektní fyzio i psychoterapie na to, aby si člověk mohl od bolestí pomoct sám a nemusel brát léky,“ zve k návštěvě svých kurzů Denisa Dolejšová a dodává: „Já sama jsem důkazem toho, že to funguje.
Hlásit na lekce jógy se můžete na webu www.malyprincmnisek.cz.

Denisa Dolejšová pořádá i lekce Dětské jógy

Použitá foto: autor

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se