Nová vinotéka na vás dýchne atmosférou Itálie a Francie

Nová vinotéka na vás dýchne atmosférou Itálie a Francie

Tomáš Melich a Jan Trojan

V dolní části mníšeckého náměstí funguje již třetí měsíc podnik VÍNO-DOBROTY TM. Otevřeli si ho Tomáš Melich z Mníšku pod Brdy a Jan Trojan z Dobříše.
Oba sympatičtí pánové promítli do svého podniku své dlouholeté zkušenosti z gastronomie. Tomáš Melich se už řadu let zabývá dovozem kvalitních vín ze zahraničí. Cenné zkušenosti získával při svých častých návštěvách vinařství a stojí za nimi spousta degustací vín v nejrůznějších oblastech Evropy. Příjmení Melich není obyvatelům Mníšku a milovníkům vína rozhodně neznámé. Osm let provozoval s manželkou Věrou ve stejném domě na náměstí vinotéku a mnozí si jistě pamatují usměvavého a ochotného pána za pultem, což je Tomášův otec Václav, se kterým se můžete v podniku setkat i dnes.
Jana Trojana si můžou obyvatelé Mníšku pamatovat z Pizzerie Al Capone nebo Lískovky, kde řadu let působil jako manažer, respektive vrchní číšník. Jeho firma se zabývá cateringovými službami a výrobou dortů a lahůdek na zakázku.
„Se společníkem jsme se rozhodli, že nechceme dělat pouze samotnou vinotéku, ale posuneme ten koncept dál. U nás si zákazníci můžou nejen nakoupit kvalitní víno, ale zároveň i výborné delikatesy. Mohou si tu i příjemně posedět u stolečku uvnitř, nebo na venkovní zahrádce,“ komentuje nápad na otevření společného podniku Tomáš Melich. Oba se výborně doplňují, jeden zásobuje provozovnu vínem a druhý zajišťuje dobroty, zejména ty sladké, které vyrábí jeho manželka Katka.
Základní sortiment podniku tvoří vína, která dovážejí pouze od malých evropských i tuzemských vinařů. Jezdí si je osobně vybírat a se všemi vinaři se znají. Neprodávají nic, co by sami neochutnali a nepili. Z domácí produkce mají především moravská vína, dále dováží vína z Itálie, Francie, Německa a Rakouska. Přitom platí, že z daného regionu se snaží vybírat odrůdy tradiční, které se zde vyrábí řadu let. Mají tu samozřejmě i šumivá vína: prosecco, sekt, šampaňské i crémant. Všechna vína jsou v biokvalitě, bez chemických přísad!
Nezapomínají ani na stáčená sudová vína, která mají výhradně od Šomana z Moravy, celkem pět odrůd bílého, červeného i růžového. Pro ty, kteří si chtějí vychutnat skleničku vína na místě, mysleli i na chlazení stáčeného vína.
Samozřejmě rádi poradí každému, kdo k nim zavítá a potřebuje s výběrem vína pomoci. To je zásadní výhoda toho, když vás obsluhuje znalec vín, který má všechna prodávaná vína nachutnaná.
Výborným doplňkem k zakoupenému vínu jsou kvalitní potraviny. V chlazeném pultu najdete sýry, šunky, salámy, olivy, oleje nebo lanýžové delikatesy, to všechno opět od malých producentů. Na požádání vám k vínu nařežou prosciutto, sýry, carpaccio a mnoho dalších specialit.
Také vás tu pohostí výtečnou kávou z kokořínské pražírny NaturPark12. Není to typ tradiční italské kávy, ale má moderní ovocnou chuť i vůni. K čerstvé kávě si můžete dopřát lahodný zákusek. Snaží se jít modernější cestou s prolnutím italského a francouzského stylu, mají makronky, dorty pavlova, craqueliny, tiramisu, panna cottu a řadu dalších. Vše je samozřejmě vyrobeno z kvalitních surovin a bez dochucovadel a ztužovadel.
Prozákaznická orientace obou spolumajitelů je patrná na první pohled, oba se střídají i za pultem a každého nového zákazníka vítají širokým úsměvem. Otevřeno mají každý všední den od 10:30 do 19:30, v pátek mají prodlouženou do 20:30. Otevírají i každou sobotu od 9 do 21 hodin.
Více informací můžete najít na webu www.vino-dobroty.cz.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se