Restaurace a penzion Marjána je rodinný podnik, který dbá na kvalitu a tradici

Restaurace a penzion Marjána je rodinný podnik, který dbá na kvalitu a tradici

Renata Vostárková

Krásnou historickou budovu penzionu s restaurací najdete hned u vlakového nádraží v Mníšku pod Brdy. Jak už umístění napovídá, areál se nachází v ulici U Nádraží 207, jehož historie sahá do roku 1875. Celé zařízení patří k místním stálým podnikům a je velmi oblíbené nejen mezi tamními obyvateli, ale také mezi turisty.

V roce 2007 restauraci a penzion koupila společnost Marjána s. r. o. patřící rodině Vostárkových, která restauraci i penzion provozuje sama.
Majitelé vrátili budově původní vzhled a zvelebili zahradu, kterou přetransformovali na oázu klidu pro cyklisty a rodiny s dětmi. „Říkala jsem si, že uděláme zahradu. Cyklisti si můžou vzít pivo do kelímku a můžou tady ležet na zahradě s jedním pivem i celé odpoledne,“ říká sympatická majitelka Renata Vostárková.
V jejich jídelníčku najdete hlavně klasická česká jídla za dostupné ceny. Obědové menu mívá vždy na výběr od české klasiky, jako je svíčková s knedlíkem po moderní varianty, jako je poke bowl. Ve stálé nabídce nikdy nechybí speciality, chuťovky k pivu, steaky nebo ryba. Majitelka a provozovatelka k tomu dodává: „Chtěla bych to dělat tak, že si za tím jídlem stojím. První roky jsem hledala balanc, abych si byla jistá, že to děláme poctivě a lidi to ocenili.“
V restauraci si vaří své knedlíky a dělají vlastní bramboráčky. Je to sice nákladnější a náročnější pro zaměstnance, ale zatím se jim daří vše zorganizovat.
Na čepu se točí piva Plzeňského Prazdroje. V restauraci však najdete i další alkoholické i nealkoholické nápoje známých jmen. Restaurace pořádá pravidelně různé gurmánské akce. Aby vám žádné neunikly, sledujte na jejich stránkách sekci Naše akce.
V restauraci je možné domluvit si svatby nebo jiné akce. Hladký průběh celého obřadu pod širým nebem je pod vedením profesionálů. Svatební hostina zahrnuje vše podstatné od uvítání a přípitku po servírování tradičního oběda nebo rautu. Součástí služby je i poskytnutí poradenství s květinovou výzdobou, hudbou nebo cukrářskými výrobky.
Neodmyslitelnou částí celého areálu je penzion, který poskytuje stylové ubytování po rekonstrukci. Pokoje jsou rozděleny na jedno i dvoulůžkové, rodinné a dvoulůžkové pokoje v podkroví. Ve dvoulůžkových pokojích je možná přistýlka. V žádném z pokojů nechybí televize, lednice nebo wi-fi. Jejich rezervaci si můžete udělat přes webové stránky.
Restaurace a penzion Marjána má otevřeno denně od 11:00 do 22:00. Jídlo je možné si objednat i online a odběr probíhá přes výdejní okénko. Výdej Denního menu probíhá od 11:00 do 15:00 a Stálé menu je možné odebírat od 15:00 do 20:30. Nabídku Denního menu si můžete prohlédnout nejen na stránkách Marjana.cz, ale je také možné dostávat nabídku každý den na váš e-mail. Objednávka jídla online probíhá přes stránky Šmáknisi.cz. Pro více informací a dotazů můžete volat na čísla 725 827 711 nebo 318 590 549.


Iva Mašát Růžková

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se