Restaurace Sokolovna nabízí speciality české kuchyně za příznivé ceny

Restaurace Sokolovna nabízí speciality české kuchyně za příznivé ceny

Štěpán Šafařík

Budova mníšecké Sokolovny, kterou najdete nad náměstím v Dobříšské ulici (č. p. 52), prošla v době covidu kompletní opravou. Ta se týkala také interiéru a venkovního zázemí restaurace, která poprvé pro své hosty otevřela již v roce 1910 a patří tak k tradičním mníšeckým podnikům. Po rozsáhlé rekonstrukci byl moderní provoz Restaurace Sokolovna zahájen na podzim roku 2021.

Restauraci provozuje společnost Gastro Prag Group, s. r. o. Ta má s gastronomickými službami bohaté zkušenosti a v Mníšku pod Brdy má ještě Pizzerii Al Capone a stejnojmenný penzion.
Specializují se na tradiční česká jídla za dostupnou cenu. Jednatel společnosti Štěpán Šafařík k tomu říká: „Ceny se snažíme držet příznivé, aby si u nás mohli hosté dopřát oběd pravidelně. Na Denním menu máme několik hotových jídel za 119 korun. K tomu přidáváme jedno až dvě jídla, které jsou kvůli surovinám nákladnější, ale jejich cena se stále pohybuje kolem 150 korun. Dále nabízíme polévku za 30 korun.“ Kromě obědů, které podávají do 14:30, nabízejí pro večerní posezení také jídla na objednávku a pochoutky k pivu.
Na čepu mají Staropramen 10° a nefiltrovaný Staropramen 11° a pak různé pivní speciály, které pivovar uvádí na trh. „Chtěli jsme zachovat tradici, protože Smíchovské pivo se tu čepuje snad od začátku existence této restaurace,“ komentuje nabídku piv Štěpán Šafařík.
nealkoholických nápojů mají hosté na výběr čepovanou malinovku, domácí bezinkovou a malinovou limonádu, kompletní portfolio od Coca-Cola nebo čepované Pomelo & Grep. Kávu mají od značky Illy.
Kapacita restaurace, která je bezbariérová, je 75 míst k sezení, z toho ve výčepu 12 a zbylých 63 v sále. Venku mají dvě zahrádky, ta přední (do ulice Dobříšská) má kapacitu 12 míst, na zadní (do ulice Za Sokolovnou) se vejde 40 hostů. Zahrádky jsou k dispozici do té doby, dokud počasí dovolí.
Fanoušci sportu tu mohou na dvou LED obrazovkách, ve výčepu a v sále, sledovat jakýkoli zápas přenášený televizemi i satelitem. K dispozici jsou i elektronické šipky.

V Sokolovně připraví i narozeninový raut

Prostor Restaurace Sokolovna si lze pronajmout pro konání různých rodinných oslav, firemních akcí či společenských událostí. Na přání zajistí kompletní svatební hostinu i s kvalitními cukrářskými výrobky. Účastníci oslav se mohou ubytovat v jejich Penzionu Al Capone, který je chůzí vzdálen 10 minut.
Restaurace Sokolovna má otevřeno denně. V pracovních dnech otevírají od 10:30, o víkendech od 11:00. V pondělí a neděli mají otevřeno do 15:00, od úterý do čtvrtka do 22 hodin. V pátek a sobotu končí až o půlnoci.
Nabízejí také rozvoz jídel, objednat ho lze na tel.: 734 388 338 mezi 10:30 a 21:00. Pro rozvoz platí zvýhodněné ceny: pokud si zákazník objedná z Denního menu pět a více jídel, tak výsledná cena po slevě činí 100 korun za jedno jídlo! Doprava vyjde po Mníšku pod Brdy na 20 korun, mimo město si počítají 10 Kč za kilometr.
Denní menu zveřejňují pravidelně na facebookovém profilu Sokolovna Mníšek. Kompletní nabídku jídel a další informace mají k dispozici také na webových stránkách www.sokolovnamnisek.cz.

Budova Sokolovny po rekonstrukci prokoukla (podzim 2021)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se