Rodinná Restaurace U Kašných funguje bezmála už 30 let

Rodinná Restaurace U Kašných funguje bezmála už 30 let

Restaurace a penzion u Kašných

Jediným gastronomickým zařízením v celé Rymani je Restaurace a penzion u Kašných, který jeho majitelé otevírali na jaře 1993. Nachází se v klidné lokalitě nedaleko železniční zastávky a k posezení kolemjdoucí láká útulná zahrádka s pěkným výhledem po okolí.

Za otevřením podniku tehdy stáli manželé Petr a Miloslava Kašní, kteří bydleli o pár ulic níže a myšlenka na provozování vlastní restaurace se jim zalíbila. „Bývala tu tenkrát malá hospůdka, kterou jsme koupili a postupně ji vylepšovali, zvětšovali o další přístavby a v roce 2002 jsme ještě otevřeli penzion,“ popisuje začátky většinová majitelka Miloslava Kašná. Dokonce tu mívali 16 let i bowling, ale zájem o něj postupně
upadal, tak ho přestavěli na další pokoje.
Podnik je čistě rodinný. Kromě paní majitelky, která řídí provoz a vaří, se na jeho chodu podílejí její dva synové Petr a Pavel se snachami a postupně se přidali i vnučky a vnuci. Ke cti oběma synům slouží, že si celý objekt, kromě krovu, dokázali postavit sami!
Restaurace má kapacitu 35 míst, na venkovní zahrádce je dalších 35 míst a její součástí je i malý dětský koutek s hracími prvky. Vzhledem k tomu, že připravují snídaně pro ubytované hosty, mají restauraci otevřenou již od 8 hodin ráno! Můžete tak přijít na hemenex, míchaná vajíčka, sladké palačinky nebo cokoli ze snídaňového lístku.
Kuchyni vaří především českou, denně nabízejí vždy dvě polévky a dvě hotovky, ale specializují se spíš na minutky. Na jídelním lístku mají každý den zhruba 19 jídel. Mají to již za ta léta vyzkoušené a vědí, co její hosté mají nejraději. K jejich vyhlášeným specialitám patří domácí bramboráky nebo smažený řízek s poctivou bramborovou kaší s máslem a se smetanou. Ze sladkých jídel to jsou plněné ovocné knedlíky. Na čepu máme jedenáctku Bernarda a Kozla. Příjemným překvapením pro hosty budou i nižší ceny.
Penzion má 40 lůžek v celkem 16 pokojích. Některé pokoje jsou čtyřlůžkové a jsou ideální pro ubytování rodin.
Rádi pro vás připraví také jakoukoli oslavu. Útulná restaurace, klidné prostředí a ubytovací kapacita jsou ideální pro uspořádání svatební hostiny. Cukrářské výrobky pro vás zajistí u spřátelené firmy z Mníšku. „Chodí k nám vesměs stálí hosté, ale rádi bychom k nám pozvali i nové zákazníky. Máme jim rozhodně co nabídnout,“ zve k návštěvě Miloslava Kašná a dodává: „Zatímco k nám jezdí hosté z celých Čech i Evropy, lidí z Mníšku je zatím pomálu. Zřejmě to bude tím, že se o nás v Mníšku zatím moc neví.“ Restaurace se může pro obyvatele Mníšku stát příjemnou zastávkou při víkendových procházkách. Zalesněnou zkratkou přes Dolíky sem lze dojít během půlhodiny. Jsou tu připraveni i na hosty, kteří přijedou autem. Kolem budovy je možnost parkování až pro 20 aut. K návštěvě si vezměte hotovost, platební karty zatím neberou.
Otevřeno mají ve všední dny od 8 do 20 hodin, v pátek a sobotu zavírají až ve 21 hodin, v neděli naopak už v 19 hodin. Více informací můžete najít na webových stránkách www.penzion-kasny.cz.

Paní Miloslavu Kašnou neopouští dobrá nálada

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se