Ve studiu Zrozeni k pohybu si upevníte zdraví a získáte zpět pohodu mysli a těla

Ve studiu Zrozeni k pohybu si upevníte zdraví a získáte zpět pohodu mysli a těla

Mirka Engelová při cvičení s klientkou

V Edenu funguje již druhým rokem studio ZROZENI K POHYBU, které se zaměřuje převážně na ženy a jejich celkové zdraví a pohodu těla i mysli prostřednictvím pohybu a péčí o psychosomatickou hygienu pomocí fytoterapie.

Za studiem stojí pohybová specialistka Mirka Engelová, původním povoláním všeobecná zdravotní sestra. Při své dvouleté praxi na oddělení traumatologie v nemocnici se měla možnost dostatečně seznámit s fungováním lidského těla. Po zkušenostech z traumatologie odešla ze zdravotnictví, aby se spíše věnovala prevenci zdraví. Pracovala jako masérka, výživová poradkyně, trenérka nebo instruktorka pilates: „Ke zdravému pohybu jsem měla blízko již od dětství, kdy jsem se věnovala závodní cyklistice a tanci. V dospělosti jsem propadla lezectví.“
Své klienty učí správným pohybovým návykům a tomu, aby dokázali vnímat vlastní tělo. Jejím cílem je naučit klienty, aby své tělo vnímali takovým způsobem, aby si byli schopni sami pomoct od prvotních bolestí, které signalizuje. 
Nabízí všem individuální komplexní péči, manuální uvolnění v kombinaci s aktivním cvičením.
„Při terapiích čerpám ze svých osobních zkušeností, které jsem získala po druhém porodu, kdy mi přestal pracovat střed těla a já se nepostavila,“ popisuje své zkušenosti Mirka Engelová a dodává: „Následovalo 6 let fyzické a psychické práce, kdy jsem poznala, jak je tato souhra důležitá. Ve své praxi tedy kombinuji fyzickou péči o tělo s tou psychickou.“
Specializuje se na péči o maminky před porodem i po porodu. Zabývá se péčí o ženy, kterým se nedaří otěhotnět (práce s pánevním dnem) a nestojí za tím funkční problém.
Poskytuje také postrehabilitační péči, která může být rozhodující pro správné fungovaní nejen dané rehabilitované partie, ale mnohdy celého pohybového systému.
Individuálně vedený trénink je kombinací cvičení a uvolnění, sestavených na základě osobních zkušeností. Respektuje lidskou anatomii, kineziologii pohybu a v neposlední řadě pohybovou historii s návyky klientů. Je veden na základě nejmodernějších cvičebních konceptů, kterými jsou zejména Spiraldynamik, Pilates Clinic method podle Daniela Müllera a jóga. Hodina individuální terapie vyjde na 1 000 Kč.
Skupinové terapie probíhají pro maximálně 12 lidí najednou, jejich délka je 55 minut. Jedna lekce stojí 200 Kč. Vyplatí se permanentka na 10 lekcí, která vyjde na 1 800 Kč.
Nabízí i čtyři online lekce s tematickými videi: Napřim se, Pohybem k zrození, Lekce po porodu a Lekce zdravá záda.
Studio Zrozeni k pohybu je také konzultačním centrem společnosti Energy, která vytvořila nadčasový koncept pro regeneraci těla a vyrovnanost mysli prostřednictvím fytoterapie (bylinná medicína).
Mirka Engelová nepoužívá studio jen pro pořádání vlastních akcí, ale jeho rozlehlé dvoupatrové prostory pronajímá také zájemcům o pořádání vlastních workshopů a přednášek.
Studio Zrozeni k pohybu najdete v mníšeckém Edenu na adrese Ke škole 1389.
Máte-li zájem o bližší informace, vše potřebné najdete také na webových stránkách mirkaengelova.cz nebo facebookovém profilu zrozenikpohybu.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se