Na Kytínské silnici byl po 20 dnech obnoven provoz!

Na Kytínské silnici byl po 20 dnech obnoven provoz!

Kytínská silnice je již průjezdná

🚗 V pátek 12. srpna byl obnoven provoz na silnici mezi Mníškem pod Brdy a Kytínem.

⚒ Komunikace Kytínská byla uzavřena celých 20 dní z důvodu odstraňování škod po vichřici (polomy a vývraty).

👏 Obrovské poděkování patří všem, kteří se na odstraňování škod a znovuobnovení dopravy podílely: hasičským jednotkám z okolí (dobrovolným hasičům z Mníšku a Kytína, profesionálním hasičům z Řevnic a Dobříše), zaměstnancům Lesů ČR v čele se šéfem místního polesí Petrem Čechem, pracovníkům PKB Strnady a Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje.
Poděkování patří také strážníkům Městské policie Mníšek pod Brdy a policistům z mníšeckého obvodního oddělení Policie ČR, kteří bezprostředně po vichřici řídili na místě dopravu a pomáhali při vyprošťování aut.

————————————————————————————————————–

Aktualizace v pondělí 25. 7. v 11:00:

Vzhledem k nové hrozbě padání dalších stromů, bylo rozhodnuto o tom, že Kytínská silnice zůstańe UZAVŘENA!

Žádáme občany, aby AŽ DO ODVOLÁNÍ nechodili do lesa v okolí Kytínské silnice. Podle informací z polesí jsou tam vylámané a vyvrácené stromy, které budou dále padat. V současné době probíhají v lese odklízecí práce❗

——————————————————————————————————————

Aktualizace v pondělí 25. 7. v 8:00:

👏 Obrovské poděkování patří hasičským jednotkám z okolí, které se na odstraňování škod podílely: dobrovolným hasičům z Mníšku a Kytína, profesionálním hasičům z Řevnic a Dobříše. Dále se na odklízecích pracech podílely: PKB Strnady a Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje. Poděkování patří i Městské policii Mníšek pod Brdy a mníšeckému obvodnímu oddělení Policii ČR.

Žádáme občany, aby AŽ DO ODVOLÁNÍ nechodili do lesa v okolí Kytínské silnice. Podle informací z polesí jsou tam vylámané a vyvrácené stromy, které budou dále padat. V současné době probíhají v lese odklízecí práce❗

—————————————————————————————————————-

Následkem průtrže mračen spojené s vichřicí, zůstává až do pondělí 25. července neprůjezdná komunikace Kytínská směrem od Mníšku pod Brdy na obec Kytín.
Do Kytína se tak dostanete pouze po komunikaci vedoucí přes Malou Svatou Horu!

V souvislosti s náhlou průtrží mračen, ke které došlo v sobotu 23. července kolem 20. hodiny, došlo v oblasti mezi Mníškem pod Brdy a Kytínem k popadání stromů na vozovku.. Hasiči celou noc věnovali odstraňování popadanách dřevin a nedělní ráno 24. července se jim podařilo obnovit sjízdnost silnice mezi Malou Svatou Horou a Kytínem.
Jiná situace je bohužel na silnici Kytínská, na kterou popadaly těžké duby a Lesy ČR je budou v následujících dnech stahovat těžkou technikou.

Zároveň žádáme občany, aby v okolí Kytínské silnici, přesněji v úseku od výjezdu z Mníšku pod Brdy až po vedení vysokého napětí nechodili do lesa. Podle informací z polesí jsou tam vylámané a vyvrácené stromy, které budou dále padat!

Poděkování patří nejen hasičům, ale i Policii ČR a strážníkům Městské policie Mníšek pod Brdy, kteří se podílejí na odsrtaňování způsobených škod!

Největší událostí „pouťové“ soboty, kterou MP musela řešit, byly následky vichřice

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se