Meteorologové varují před silným sněžením, náledím a velmi silným větrem

Meteorologové varují před silným sněžením, náledím a velmi silným větrem

Řidiči i chodci by měli přizpůsobit rychlost svého pohybu varování meteorologů. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) totiž vydal následující výstrahu: Od dnešního poledne do zítřejších 11 hodin hrozí vysoký stupeň nebezpečí silného sněžení. Pro zhruba stejné období platí i varování na možné náledí. A na velmi silný vítr si budeme muset dát pozor od čtvrtečního poledne do až do pátečních ranních hodin.

Ve zprávě ČHMÚ se dále píše:
Od západu k nám proudí chladný a vlhký vzduch. V čerstvém západním proudění bude ve čtvrtek (18. 1.) postupovat přes Německo a Polsko tlaková níže a s ní spojený frontální systém ovlivní počasí i u nás.
Dnes (17. 1.) a v noci na čtvrtek (18. 1.) se budou vyskytovat sněhové přeháňky, které mohou být lokálně intenzivní (kolem 3 cm/hod). Během čtvrtečního dne bude od západu sněžit, přechodně i silně. Sněžení bude postupně v polohách pod 700 m, na jihu a západě pod 1100 m přecházet do deště se sněhem nebo do deště. Zejména na horách na severu může napadnout až 30 cm nového sněhu.
Během čtvrtečního odpoledne od západu významně zesílí vítr. V jižní polovině území se místy vyskytnou nárazy 20 až 25 m/s (až 90 km/h), na horách kolem 30 m/s (kolem 110 km/h). V severní polovině území bude vítr velmi silný s nárazy kolem 25 m/s (90 km/h) a na horách kolem 35 m/s (125 km/h). V noci na pátek (19. 1.) bude vítr slábnout.
Dnes (17. 1.) večer a v noci na čtvrtek se bude v nižších a středních polohách místy vytvářet náledí a zmrazky.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovaný
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se