Na Řevničáku se uskuteční závody automobilů do vrchu. Silnice bude po většinu víkendu neprůjezdná (13. a 14. 5.)

Na Řevničáku se uskuteční závody automobilů do vrchu. Silnice bude po většinu víkendu neprůjezdná (13. a 14. 5.)

Fotografie z loňského závodu

V neděli 14. května 2023 se na silnici č. II/116 mezi Řevnicemi a Mníškem pod Brdy uskuteční závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup.

Silnice bude neprůjezdná od soboty 13. května od 13:00 do neděle 14. května do 18:00.

Objízdná trasa pro dopravu do 7,5 t:
Objízdná trasa je stanovena obousměrně z Mníšku pod Brdy přes Řitku, Všenory, Dobřichovice, Lety až do Řevnic.

Uzavírka

Jezdci tohoto seriálu se zde sejdou, aby bojovali o co nejlepší umístění v jednotlivých vypsaných třídách v kategoriích produkčních aut, závodních speciálů a historických závodních aut. Bude je čekat náročná, 3 800 metrů dlouhá trať s převýšením 197 metrů s kvalitním povrchem. Startovat se bude za odbočkou k lesnímu divadlu, parkoviště závodních aut se bude nacházet na silnici za cílem.

Program začíná v neděli v půl deváté ráno první ze dvou tréninkových jízd. Po polední přestávce startér vypustí do první závodní jízdy prvního závodníka v půl jedné. Na první závodní jízdu plynule naváže druhá jízda, po jejímž skončení do hodiny dojde v prostoru cíle ke slavnostnímu vyhlášení výsledků a předání pohárů nejlepším na stupních vítězů.
Organizátoři i jezdci zvou k návštěvě závodu všechny fanoušky motoristického sportu, budou pro ně vyhrazena divácká místa, z důvodů bezpečnosti budou označeny i zakázané prostory, v kterých se během závodních jízd nesmí nikdo zdržovat. Pořadatelé prosí všechny diváky, aby při sledování napínavého dění na trati nezapomínali na zdravý rozum, chovali se ohleduplně k přírodě, respektovali soukromý a obecní majetek a bez výhrad se řídili pokyny traťových pořadatelů. Parkování pro diváky bude označeno. V pauzách mezi jízdami bude umožněn průjezd vozidel či pohyb diváků po trati.

Řevničák se pojede již potřetí (2021 a 2022).

Závody pořádá ÚAMK – SDRUŽENÍ ČESKÉHO AUTOSPORTU.

Fotografie byly pořízeny na loňských závodech, zdroj: Edda.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se