Od dubna platí nové ceny jízdného ve Středočeském kraji

Od dubna platí nové ceny jízdného ve Středočeském kraji

Nové ceny zvýhodněných jízdenek PID ve Středočeském kraji

Od pátku 1. dubna 2022 dochází, v návaznosti na úpravy výše celostátních slev, ke změnám cen jízdného pro děti, studenty a seniory ve Středočeském kraji.

Slevy pro děti, studenty a seniory do 70 let
Státní sleva pro tyto tarifní kategorie (děti od 6 do 18 let, studenti od 18 do 26 let a senioři od 65 do 70 let) se snižuje ze 75 % na 50 %. S tím souvisí i změna cen jízdenek pro jednotlivou jízdu i předplatních kuponů PID, které budou nově poloviční oproti plné ceně.

Senioři nad 70 let
Po 1. dubnu 2022 zůstává nadále v platnosti možnost bezplatné přepravy pro seniory nad 70 let v příměstských autobusech PID na území Středočeského kraje.

Zlevněné jízdné pro držtele průkatů ZTP a ZTP/P
Další změnou bude zavedení zlevněného jízdného pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P ve Středočeském kraji, kteří budou mít nově slevu 75 % z plné ceny jízdného, a to jak v autobusech, tak ve vlacích PID (dosud mohli cestovat v autobusech zdarma).

Nové ceny předplatních jízdenek pro cestování po regionu (mimo Prahu)

Pro cestování po Praze se ceny jízdného nemění!

Staré jízdenky pozbydou platnosti
Upozorňujeme, že z důvodu nemožnosti kompenzace nevyužitých jízdenek ze strany státu nebude možný zpětný odkup nevyužitých jízdenek, které pozbydou po 1. dubnu 2022 platnosti, a to včetně jízdenek zakoupených v mobilní aplikaci PID Lítačka. Tyto jízdenky je nutné využít do 31. března 2022!

Pražská intergrovaná doprava

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se