Pozvánka na testování zraku zdarma (5. 6.)

Pozvánka na testování zraku zdarma (5. 6.)

Foto: Rodenstock

Víš, jak vidíš? Tento název nese akce, která je součástí celorepublikové kampaně v péči o zrak, kterou pořádá Mezinárodní sdružení optiků a optometristů ve spolupráci a podporou našeho města.

Součástí kampaně je screening – test zraku na speciálním optickém přístroji optovistu od společnosti Rodenstock, který odhalí i skryté oční vady. Screening zraku budou provádět oční specialisté, optometristé, kteří svým osobním přístupem poradí a odpoví na všechny vaše dotazy ohledně očních vad.

V našem městě se akce bude konat pro všechny občany zdarma ve středu 5. června od 12 do 17 hodin na pěší zóně na náměstí.

Screening – test zraku, odhalí nedostatečnou korekci zraku, skryté oční vady jako je šilhání, prostorové vidění, barvoslepost apod.

Odhalení očních vad, nedostatečné korekce zraku, případně i skrytých očních vad je významným impulsem pro to, aby každý člověk, kterého se vady zraku týkají, začal svůj problém řešit včas a předešel závažným očním onemocněním nebo přidruženým zdravotním problémům. Testem zraku se odhalí v průměru 40 % očních vad nebo nedostatečné korekce.

Co je screening zraku?
Jedná se o jednoduchý test zraku na speciálním screeningovém přístroji, který odhalí, zda dotyčný vidí dobře na dálku na levé, pravé oko a obě oči současně. Měření ostrosti zraku je metoda, která vede ke zjištění, zda je třeba korekce zraku. Korekce zraku se pak vyjadřuje velikostí dioptrií.

Dioptrie je jednotka optické mohutnosti sférické čočky definovaná jako převrácená hodnota ohniskové vzdálenosti.

Uvědomte si:
Auto jedoucí rychlostí 90 km/h urazí za vteřinu 25 metrů. Pokud rozdíl reakční doby mezi řidičem, který vidí špatně, a řidičem, který vidí dobře, bude pouhé 0,1–0,2 vteřiny, jedná se o 2,5–5 metrů brzdné dráhy navíc. To je rozdíl, který může mít fatální následky.

Nepodceňujte pravidelné kontroly svého zraku, protože na řadě dopravních nehod se podílí špatné vidění!
Řešte svoji oční vadu včas vhodnými brýlovými skly, nebo kontaktními čočkami.

Mějte na paměti bezpečnost pro sebe a své okolí!

Ivana Urválková

V rámci preventivního dne se ve středu 5. června na Farní zahradě koná od 14:00 Přednáška pro seniory o bezpečnosti na internetu.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se