Upozornění na dopravní komplikace při příjezdu do Prahy (19. 2.) – aktualizace

Upozornění na dopravní komplikace při příjezdu do Prahy (19. 2.) – aktualizace

Zemědělská technika zablokuje silniční dopravu na území Prahy

V pondělí 19. února zamíří do Prahy kolony traktorů a zemědělské techniky po šesti trasách*: z Českých Budějovic a Tábora, ze Strakonic a Písku, od Slaného, od Lovosic, podél D11 ve směru od Hradce králové a také od Pardubic a Havlíčkova Brodu.

Protestní akce by se podle organizátorů měly zúčastnit stovky až tisíce strojů. Jejich cílem bude budova Ministerstva zemědělství v centru města. Technika zastaví v prostoru magistrály v obou směrech, čímž ji zcela uzavře.

V souvislosti s tím očekávejte negativní dopady na veřejnou dopravu, a to především na hranicích Prahy a Středočeského kraje.

Magistrát proto všem doporučuje, aby se v pondělí Praze raději vyhnuli:
„Prosím tedy všechny, kdo mohou pondělní cestu do hlavního města odložit, ať tak učiní. Kdo takovou možnost nemá, tomu doporučuji využít pro cesty ze Středočeského kraje vlak, na území Prahy pak bude nejspolehlivějším dopravním prostředkem metro,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy Zdeněk Hřib.

Jízdní řád vlaků na trati Dobříš – Mníšek pod Brdy – Praha najdete ke stažení ZDE.

Odjezdy ranních a dopoledních spojů ze železničních stanic ve směru Praha, hlavní nádraží:

  • Mníšek pod Brdy: 4:00, 5:00, 6:30, 7:30
  • Rymaně: 4:02, 5:02, 6:32, 7:32
  • Čisovice: 4:07, 5:07, 6:37, 7:37, 8:37 , 10:07, 12:07 (poslední tři spoje začínají až v Čisovicích)


Na území Prahy vlak staví ve stanicích: Zbraslav, Komořany, Modřany, Braník, Krč, Kačerov, Vršovice a Praha, hlavní nádraží.

* Jedna z příjezdových tras povede z jižních Čech a stroje na ní projedou Miroticemi, Příbramí, Dobřichovicemi, Černošicemi, a pak pražským Radotínem po Strakonické až na Jiráskův most do Resslovy, Ječné, Legerovy a Wilsonovy ulice:Autobusy PID
V souvislosti s blokádou lze předpokládat i výrazná zpoždění autobusových spojů na příjezdech do Prahy, v případě trvalé blokády některých komunikací může dojít i k dočasnému odklonu některých regionálních linek.
S ohledem na povahu omezení, kdy nelze přesně predikovat rozsah a dobu omezení, věnujte tedy prosím zvýšenou pozornost oficiálním informačním kanálům systému PID: webovým stránkám www.pid.cz/zmeny/ a informacím v aplikaci Lítačka v sekci Mimořádnosti.
V této souvislosti bude posílena kapacita dispečinku PID s cílem minimalizovat dopady na cestující a zvýšení informovanosti.

Vyjádření autobusové dopravní společnosti Martin Uher z pátku 16. 2.:

Vážení občané mníšeckého regionu. Množí se dotazy ohledně toho, jak budeme jezdit při stávce od 19. 2.. Bohužel to sami ještě nevíme, protože nikdo nedal vědět, od kdy to vypukne ,a jak to bude probíhat. Dnes (16. 2.) proběhlo jednání na magistrátu hl. města Prahy. Ještě z toho není žádný výstup. Pravděpodobně se to bude řešit operativně. Samozřejmě naši prioritou je vás dopravit do práce, do školy atd. Pokud něco budeme vědět, Ihned vás budeme pomoci sociálních síti informovat.“


Svolavatelem shromáždění je Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR.

Konání veřejných shromáždění je ústavně zakotveno v základní Listině práv a svobod a jako takové stojí nad dalšími zákony. Úřady taková shromáždění ani nepovolují, ale postačuje pouze jejich včasné ohlášení. Hlavní město navíc musí respektovat i nedávně verdikty soudů, kdy například Městský soudu v Praze zrušil rozhodnutí pražského magistrátu ke změně trasy mimo původně oznámený úsek průvodu hnutí Poslední generace (z 12. 9. 2023). Soud tak v tomto případě uznal blokování dopravy jako legitimní protest, který musí město a jeho obyvatelé strpět. – výňatek z tiskové zprávy Magistrátu HMP.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se