Ve třech vybraných lokalitách startuje pilotní projekt třídění door to door

Ve třech vybraných lokalitách startuje pilotní projekt třídění door to door

Svozová společnost je na pilotní projekt připravena

Od dubna letošního roku bude město Mníšek pod Brdy ve vybraných lokalitách testovat možnosti zavedení systému svozu tříděného odpadu přímo od jednotlivých nemovitostí.

Pilotní projekt
Konkrétně půjde o svoz papíru (modré popelnice) a svoz multikomodity plast + kov + nápojové kartony (dříve jen plastů – žluté popelnice).
Svoz směsného odpadu (černé popelnice) bude zachován tak jako doposud.

Do pilotních lokalit byly zařazeny následující oblasti:

  • „Nad nádražím“ – konkrétně ulice Luční,
  • „Na Madlenkách“ – ulice Na Madlenkách, Na Vyhlídce, U Lesíka apod.- všichni, kdo používají sběrné hnízdo Na Madlenkách
  • „Optreal“ – ulice Sluneční a část ulice K Rybníčku od č. p. 1180 po č. p. 1169.


Důvodem pro výběr právě těchto lokalit byla přímá návaznost ulice na konkrétní hnízdo tříděného odpadu a jasně vymezená oblast rodinných domů.

Sluneční a K Rybníčku (od č. p. 1169 až po 1180)

Luční
Lokalita Na Madlenkách


Průběh testování
Test fungování a sběr zkušeností s novým systémem bude probíhat v těchto pilotních lokalitách po celý letošní rok až do jara roku příštího. Poté bude vyhodnocen a na základě získaných zkušeností a hodnocení efektivity dojde k jeho úpravě. Buď k rozšíření na další vhodné lokality, nebo k jeho zrušení.

Cíl systému D2D
Svoz tříděného odpadu přímo od nemovitostí, takzvaný DoorToDoor (D2D) systém, bude dobrovolný, a to jak v letošním roce v lokalitách pilotních, tak v letech příštích. Důvodem zavádění je snaha města docílit větší vytříděnosti směsného odpadu, a především větší čistoty vytříděného odpadu, a to jak papíru, tak plastů, kovu a tetrapaku. Zároveň bude odložení odpadu pro občany snazší, protože na hnízda budou docházet pouze s některými méně frekventovanými komoditami.

Informační schůzka
Pro obyvatele pilotních lokalit připravujeme informační schůzku k tématu možnosti zavedení svozu tříděného odpadu přímo od jejich domu. Na ní se dozví veškeré potřebné informace, například jak si systém zavést, kde a jak se registrovat, co se stane s hnízdy tříděného odpadu v jejich ulici, kdy se bude svážet, jak budou nádoby velké, jaké jsou termíny pro zavádění a další. Odpovíme také na všechny dotazy, které se budou tématu týkat.
Výsledky informační schůzky najdete ZDE.

Proto zveme všechny majitele domů z ulic Luční, Na Madlenkách, Na Vyhlídce, Sluneční a z části ulice K Rybníčku na společnou informační schůzku k zavádění D2D systému, a to do Městského kulturního střediska (Na Oboře 610 – 1. patro) v pondělí 11. března od 19:00.

Hana Kotoučová, místostarostka

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se