Na páteční snídaně se chodilo do školy

Na páteční snídaně se chodilo do školy

Ve dnech 17. 9., 24.9., 1. 10., 8. 10. a 15. 10. proběhla před školní budovou akce Na snídani do školy, kde si lidé mohli zakoupit snídani za symbolickou cenu 10 Kč. Vybrané peníze budou použity na nákup sazenic stromů v rámci projektu Dalších 1000 stromů pro Mníšek.

„Ráno v 7:10 se naše třída 5. A sešla před školou. Všichni přinesli různé dobroty, například: perníky, chlebíčky s vajíčkovou pomazánkou, muffiny, slané šneky a další. Vše jsme prodali velmi rychle. Přišla nás podpořit i paní ředitelka. Sama jsem si snídani koupila a musím říct, že byla výborná! Snídaně ve škole jsou fajn,“ sdělila své dojmy žákyně Anna Kvasničková.

Během všech pěti akcí Na snídani do školy se podařilo vybrat celkem 84 496 Kč!

„Celé to začalo tím, že nám paní učitelka řekla, že v pátek 24. 9. budeme od 7:10 do 8:00 prodávat snídani, kterou přineseme z domova. Paní učitelka nám také řekla, že vybrané peníze půjdou na výsadbu stromů, protože se předtím musely vykácet kvůli kůrovci. Přišla jsem do školy v 7:05. Před školou už stálo pár mých spolužáků a spolužaček. Společně jsme na lavice rozložili naše snídaně: perník politý čokoládou, medovník, mrkvové košíčky, skořicové šneky, chlebíčky a spoustu dalších dobrot. Potom jsme začali prodávat. Každý kousek jsme prodávali za 10 Kč. Prodali jsme úplně všechno. Ve třídě jsme peníze spočítali. Vybrali jsme přesně 2 800 Kč, které jsme odevzdali paní ředitelce. Bylo to krásné ráno a já jsem si ho moc užila,“ hodnotí výsledek úspěšné akce její spolužačka z 5. A Kristýna Desortová.

Foto. Josef Porsch

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se