Online výuka tělesné výchovy na ZŠ Mníšek pod Brdy

Online výuka tělesné výchovy na ZŠ Mníšek pod Brdy

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

V současné době zákazů a přísných vládních nařízeních je nutné se situaci přizpůsobit, změnit zaběhnuté pořádky a hledat v době covidu nová řešení. Zejména to pak platí ve školství při distanční výuce. Profilové předměty se už běžně distančně vyučují, ale ani tělesná výchova nepřijde na naší škole zkrátka. 

Žáci 2. stupně plní nejrůznější sportovní projekty, které pak odevzdávají do online učeben. Žáci 1. stupně pak cvičí online se svými učiteli přes internet. Pohyb je v dnešní době, navíc za této situace, kdy žáci sedí jen u počítače, důležitější než kdykoli dříve. Proto jsme začlenili do distanční výuky i tělesnou výchovu, kde motivujeme děti k pohybovým aktivitám, ke sportování a samozřejmě s nimi přes kameru cvičíme.
Zaměřujeme se každou online lekci na různé cviky, posilujeme, rozvíjíme obratnost i koordinaci. Využíváme při cvičení také různých pomůcek z domácností (například koště), které nám při cvičení pomáhají. Užijeme si tak zábavu, zapotíme se a neztrácíme kontakt se žáky, což je v této době nesmírně důležité. Žáci si díky online cvičení udržují i fyzickou kondici a neztrácí vztah ke sportu.

Všichni se opravdu snaží, ochotně cvičí, cvičení nevynechává nikdo, na lekce se vždy těší a připojují se již připraveni ve sportovním oblečení s očekáváním, co si na ně opět připravíme. Jejich spolupráce je skvělá a musíme všechny pochválit.  Dokonce se ke cvičení přidávají rodiče a sourozenci, což je skvělý přesah. Motivuje nás to tak k dalšímu rozvoji.

Online cvičení není na naší škole novinkou, pracujeme takto s žáky již od podzimu. Všem tento způsob práce vyhovuje, proto v tom pokračujeme i ve 2. pololetí.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se