Pomáháme pedagogům ke zdravému kolektivu ve třídě

Pomáháme pedagogům ke zdravému kolektivu ve třídě

Ilustrační foto

Pojďte nahlédnout do zákulisí týmu „vzdělávání pedagogů“. Léto pro nás rozhodně není okurková sezóna, jak by se mohlo na první pohled zdát. Učitelé si dopřávají zasloužené prázdniny a my přemýšlíme, jak je podpořit v příštím školním roce.

V minulém školním roce jsme se potkali se skvělými pedagogy i žáky. Reakce na naše programy byly pozitivní. S jednou třídou se obvykle setkáme dvakrát do roka. Nejednou se ze strany učitelů dovídáme, že by takový program potřebovali častěji. Rozumíme a chápeme, že pravidelná práce přináší lepší „ovoce“. Ideálním řešením je, když programy zvládne připravit a zrealizovat učitel pro svoji třídu sám nebo ve spolupráci s metodikem prevence a školním psychologem. Začátky nemusí být snadné, proto právě vám nabízíme pomocnou ruku. Naše lektorské znalosti a dovednosti tak chceme šířit dál do pedagogického světa.

Naše kurzy jsou:

  • Srozumitelné. Nebudeme vám promítat prezentace a přednášet velké množství teorie. Místo toho vám ukážeme konkrétní věci, které fungují.
  • Praktické. Chceme vám předat přesně takové znalosti, které uplatníte v praxi.
  • Akční. Trochu se odvázat nikdy nezaškodí.
  • Podporující. Jsme vaši fanoušci a věříme, že máte schopnosti vést programy podobně jako my. Jestli si pořád nevěříte, dostanete návod, jak na to.
  • Sdílecí. Nejste v tom sami. Uvidíte, že i vaši kolegové řeší podobné problémy. Máte možnost získat jiný úhel pohledu. Často spolu přijdeme na způsoby řešení, které vám pomůžou posunout se dál.
  • Nehodnotící. Neznámkujeme, neopravujeme. Nabízíme inspiraci a rozšiřujeme obzory.


Když dorazíte s otevřenou hlavou a srdcem, tak se můžou stát velké věci. Nečekejte, že všechno půjde hned a skvěle. Ani my jsme se nestali profíky ze dne na den. Doporučujeme zkoušet a zkoušet. Je to jako s plaváním. Nejdřív možná zvládnete pár temp a po pár týdnech si troufnete přeplavat divokou řeku.

Těšíme se na všechny, kteří zavítají na náš kurz. Ale i na ty, kteří se s námi zapojí na preventivních programech.

Aktuální nabídku kurzů najdete na https://www.magdalena-ops.cz/cs/kurzy/ . V případě dotazů se můžete obrátit na Lucii Hegerovou, vedoucí Centra primární prevence, na e-mail: hegerova@magdalena-ops.cz.

Mgr. Venuše Fialová, koordinátorka vzdělávání dospělých Centra primární prevence Magdaléna, o. p. s.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se