Školáci si vyzkoušeli Den bez batohů a aktovek

Školáci si vyzkoušeli Den bez batohů a aktovek

Poslední květnovou středu vyhlásila ZŠ Komenského 420 Dnem bez batohů a aktovek, aneb přines si své učení v něčem jiném.

Cílem akce (NoBackpackDay) je připomenout miliony dětí na celém světě, které musí ujít kilometry pěšky do školy. Knihy a školní pomůcky přitom nosí v improvizovaných zavazadlech, protože si nemohou dovolit školní aktovky.

„Den bez batohů aktovek jsme chtěli pojmout jako veselou záležitost a povedlo se! V mnoha třídách byly děti seznámeny i s původním smyslem dne bez aktovek: připomenutí, že některé děti u nás i ve světě nemají možnost obstarat si všechny školní pomůcky“, zhodnotil výjimečnou akci učitel Marek Inderka.


Žáci si výzvu vzali za svou a přišli se zajímavými a neokoukanými nápady. K vidění byly nejen cestovní kufry, igelitky nebo vlastnoručně vyrobené tašky, ale také nákupní košíky a vozík, odpadkové koše, kbelíky, kočárky, přepravní bedny na domácí mazlíčky, kočárky, stavební kolečka různých velikostí, dětské boby, stěhovací rudl a celá řada dalších originálních nápadů. Celý den si užívali a nadšeně pózovali fotografům.

„V průběhu června jsme ještě v naší škole udělali sbírku aktovek a sešlo se jich 35. Obdarujeme jimi děti, které to v naší škole potřebují. Aktovky, které u nás neudáme, pošleme potřebným dětem mimo naši školu,“ doplnila informaci učitelka Věra Strnadová.

Darované aktovky

Více fotografií z povedené akce najdete na facebookovém profilu školy.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se