Na náměstí vyroste květnatá louka

Na náměstí vyroste květnatá louka

Za pár let nám bude vedle kostela dělat radost podobná Květnatá louka jako na fotce

V prostoru vedle kostela se můžeme v příštích letech těšit na kvetoucí barevný a voňavý trávník.

Prvním krokem k založení květnaté louky na ploše zhruba 400 m² bylo odstranění stávajícího trávníku, které provedl se svým bagříkem Pavel Jeřábek. Odstraněný drn byl převezen k zarovnání trávníku s chodníkem v ulici V Lipkách. Pokud by byl původní trávník ponechán na svém místě, výrazně by omezoval v růstu nové květiny.
Po odstranění drnu následovalo zkypření půdy, její urovnání, zasetí a zválcování. Pro osetí byla vybrána směs pro sušší stanoviště, která je namíchána z 58 druhů trav a bylin (například mateřídouška, řimbaba, rozrazil, kohoutek, černohlávek, dobromysl, šalvěj, řebříčky, chrpy nebo hvozdíky). Mezi víceleté rostliny obsažené ve směsi byla přimíchána ještě letničková směs, aby louka působila vesele již v prvním roce od založení.
Na vybudování květnaté louky se poslední dubnovou sobotu výraznou měrou podíleli členové a příznivci Hnutí Brontosaurus.

Akce proběhla v rámci Místní agendy 21.


Základními principy přírodních zahrad je jejich udržitelnost a soběstačnost, proto se při tvorbě směsí květnatých luk do přírodních zahrad vychází z místních geologických, biologických a ekologických podmínek. Při výběru jednotlivých komponent směsí pro květnaté louky se klade důraz na širokou druhovou pestrost a upřednostňují se rostlinné druhy typické pro dané území.

Při zakládání Květnaté louky se činili členové a příznivci Hnutí Brontosaurus. Foto: Pavel Jeřábek

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se