Brontosauři opět nezištně pomáhali v Mníšku

Brontosauři opět nezištně pomáhali v Mníšku

Brontosauři pomáhají na komunitní zahradě u městské knihovny. Foto: Michal Kroutil

Na konci dubna přijelo do našeho města 19 členů a příznivců Hnutí Brontosaurus, aby nám opět pomohli zvelebovat přírodu.

Víkendovou akci organizoval opět Základní článek Hnutí Brontosaurus Rozruch se sídlem v Praze.
Jednalo se o mladé lidi od 18 do 38 let, ponejvíce vysokoškolské studenty technických a pedagogických oborů, ale také například vychovatelky z mateřských škol. Přijeli k nám většinou z Prahy, nejdelší cestu do Mníšku vážili mladí lidé až z Kopřivnice a Brna. Skupinu vedl Adam Vojtíšek, 31letý elektronik z Kutné Hory, který byl s Brontosaury pomáhat v Mníšku již pošesté a víkendový program popsal: „Filozofií Hnutí Brontosaurus je propojovat péči o přírodu a památky v lokalitách, kde se Brontosauři dlouhodobě pomáhají, se zážitkovými aktivitami. Kromě práce venku jsme se ve zbylé části dne věnovali neurografickému kreslení a jiným sebepoznávacím aktivitám.“
Do Mníšku přijeli na dva dny a ubytování jim, recipročně za drobné práce v areálu, poskytla ve vytápěné jurtě Lesní školka Sedmikvítek. V sobotu se rozdělili do tří skupin, většina šla pracovat ke knihovně na komunitní zahradu, část ke kostelu zakládat květnatou louku a zbytek fungoval v areálu Sedmikvítku.

Brontosauři pomáhají zakládat Květnatou louku na náměstí. Foto: Pavel Jeřábek

Brontosauři odvedli v Mníšku opět obrovský kus práce. U knihovny vybudovali bylinkového šneka, shrnovali drn, mulčovala se plochu podél plotu a pak zasazovali i okrasné keříky. U kostela dočišťovali prostor pro květnatou louku, poté vyseli travní semeno a plochu zválcovali. Po zvládnutí všech činností odešli ještě někteří do ulice V Lipkách, kde navezeným drnem od kostela srovnali úroveň trávníku s chodníkem.
„Víkend v Mníšku jsme si báječně užili a vše se povedlo podle plánů a bez komplikací. Většina z nás byla ve vašem městě poprvé, ale všichni jsme se shodli na tom, že se k vám určitě ještě podíváme,“ shrnuje dojmy z víkendovky Adam Vojtíšek.

Za obrovský kus odvedené práce patří všem zúčastněným Brontosaurům i jejich příznivcům naše poděkování!

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se