Program Volnočasového klubu bude šitý na míru mladým lidem, svůj poprázdninový provoz zahájí 11. září

Program Volnočasového klubu bude šitý na míru mladým lidem, svůj poprázdninový provoz zahájí 11. září

Volnočasový klub poprvé otevřel pro veřejnost v dubnu 2023

V pondělí 11. září se znovu otevře Volnočasový klub pro žáky a mládež od 9 do 19 let v přízemí MKS V Lipkách, v ulici Na Oboře 610. Klub je otevřen každé pondělí od 14 do 17 hodin.

Máme otevřeno i pro rodiče, pedagogy a další lidi, kteří by potřebovali konzultovat náročná životní témata ohledně žáků a mladých lidí.  Klub nabízí vyžití nejen poradenské, ale i tvořivé, pohybové, odpočinkové plné bohatého programu. Odborní lektoři z Centra primární prevence Magdalena, o. p. s. si pro Vás připravili na každý měsíc nové téma.

Každý měsíc bude věnován jinému tématu týkající se aktuálním zájmům žáků a dospívajících. Návštěvníci klubu si pak budou moci vybrat, zda se chtějí věnovat aktivitě, která je na programu, nebo jiné činnosti. Lektoři budou s dětmi tvořit, procházet se v přírodě, povídat si a předávat zajímavé informace na různá aktuální témata, ale i relaxovat. Volnočasový klub tak nabízí široké spektrum možností, jak trávit smysluplně volný čas.
Vstup je zdarma. Zajištěna je také anonymita návštěvníků, pro které je vytvořený bezpečný a respektující přístup a prostředí. Lektoři rádi otevřou otázky různých problémových témat, jako jsou návykové látky, sebepoškozování, stres a další se všemi, kteří do klubu přijdou. Program bude dostupný každý měsíc v novém čísle mníšeckého Zpravodaje nebo nás můžete sledovat na sociálních sítích.


Volnočasový klub je součástí projektu Podpora komunitně vedeného místního rozvoje v regionu MAS Hřebeny, díky kterému v Mníšku pod Brdy vzniká víceúčelové centrum pro komunitní život ohrožených dětí a mládeže, rodičů, seniorů a dalších skupin s rizikem sociálního vyloučení.

Nový školní rok v klubu zahájíme 11. září
Zveme rodiče, prarodiče, pedagogy, děti, žáky a mladé lidi. Můžete se těšit na občerstvení, debatu o aktuálních tématech, která vás zajímají. Přijďte se podívat do prostor, ve kterém můžou žáci a mladí lidé trávit svůj volný čas, seznamte se s programem a staňte se součástí jeho plánování.  Rádi s vámi probereme témata, která potřebujete i po odborné stránce. Povídáme si, tvoříme, vaříme, hýbeme se, ale i odpočíváme.

PROGRAM:

  • 14:00 – 16:00 pro děti a žáky 5 až 10 let – Tvoření, hry, seznámení s prostorem a lektory
  • 16:00 – 18:00 pro rodiče, pedagogy a dospívající debata o aktuální problematice s odborníky, seminář na nové návykové látky


Za Magdalénu, o. p. s. Nikola Mika Zachrlová a Pavlína Hubínková, lektorky Volnočasového klubu

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se