V Rymani se bude sázet nový remízek, přidejte se

V Rymani se bude sázet nový remízek, přidejte se

Při loňském sázení pomáhaly i děti. Foto: Jakub Potměšil

Milí sousedé a milé sousedky z Rymaně, milí přespolní z Mníšku a Lhotky, srdečně Vás jménem města Mníšek pod Brdy a neziskové organizace Sázíme stromy zvu na společné (komunitní) sázení remízku.

Akce se uskuteční v neděli 14. listopadu 2021 od 10 hodin, budoucí pěšina s remízkem navazuje na žlutou turistickou pěší trasu mezi Rymaní a Zahořany. Cílem je společně vysázet keře a stromy, které budou sloužit jako cenný zdroj potravy pro drobnou zvěř a celou řadu ptáčků, kterým tímto pomůžeme přečkat zimní období. Navíc zde vytvoříme další cestu pro pěší, kterou ocení všichni milovníci procházek a sportování v okolí Rymaně.

V loňském roce se nám v této lokalitě společně podařilo vysázet alej o 36 ovocných stromech starých odrůd, která se hned po výsadbě stala oblíbeným cílem procházek lidí z Rymaně i okolí a rádi bychom v tomto projektu pokračovali.

Zástupci osadního výboru dále pro děti připravují doprovodný program. Chystá se drakiáda
a oheň, na kterém si bude možné opéct dle libosti buřty či jiné pochutiny.
Neváhejte si tedy u nás zpříjemnit neděli. V případě zájmu o účast se prosím zaregistrujte
na e-mailu lubos.kozisek@mnisek.cz nebo telefonu 739 452 837. Budu vás informovat o všech organizačních záležitostech (například jaké pomůcky si vzít s sebou nebo poskytnu mapu s upřesněním místa výsadby). Včasná registrace napomůže k hladší organizaci celé akce.
Těšíme se na shledání a společné sázení v Rymani

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se