Malé rybáře nezastavil ani vytrvalý déšť

Malé rybáře nezastavil ani vytrvalý déšť

Nejdelší úlovek dne

Poslední květnové pondělí se na rybníku Pod Skalkou konaly dětské rybářské závody.

Pro své členy je zorganizovalo vedení rybářského kroužku, který již druhým rokem funguje při místní organizaci Českého rybářského svazu.
Na březích rybníka, kterému se mezi místními přezdívá „Nebeský“ zasedlo na 20 dětí (kluci i děvčata), kteří do klidných vod nahodili své pruty s nástrahou. Někdo dal na háčku přednost kukuřici, jiní zvolili živé žížaly. „Děti se na závody moc těšily, jsou pro ně vrcholem sezony. Mají možnost v praxi ukázat, co se za těch pár měsíců v rybářském kroužku naučily,“ hodnotí cíl akce jeho vedoucí Ladislav Janík. Malí rybáři ale nezůstali na břehu sami, přišli jim pomoct a povzbudit je rodiče i prarodiče.
Jedinou kaňkou na povedené akci byl vytrvalý déšť, který dvouhodinovou akci provázel, ale děti byly vybavené i do „kapřího počasí“. Na břehu za chvíli svítily pestrobarevné pláštěnky a deštníky. O přísun teplých nápojů, malinovky a párků v rohlíku se starali rodinní příslušníci pod velkým párty stanem, který výborně posloužil i jako přístřešek pro diváky.

Účastníci závodů


Závody dopadly úspěšně: vylovilo se několik kaprů, pár rybám se ale podařilo vyháknout z háčku nebo dokonce přetrhnout vlasec (štika). Chytalo se podle pravidel sportovního rybolovu: „Chyť a pusť„.
O pořadí na prvních třech místech rozhodla celková délka všech nachytaných ryb, speciální cenu ještě získal rybář s nejdelším úlovkem. Na všechny soutěžící čekaly hodnotné ceny, kromě pohárů a diplomů pro nejlepší trojici, to byly většinou praktické dárky pro rybaření.
Vítězem se stal Tomáš Macálka (celková délka tří ryb byla 137 cm), za ním následoval Adam Martin (dvě ryby o celkové délce 86 cm), třetí skončila Mariana Presslerová (její kapr měl 41 cm). Nejdelší rybu chytil Tomáš a měla 49 cm.
I přes nepříznivé počasí si děti rybářské závody užily. Poděkování patří všem pořadatelům za bezvadně zorganizované závody.

Rybářský kroužek pokračuje až do konce června (potom zase po letních prázdninách) a rádi mezi sebou přivítají dospělé instruktory. Zájemci se mohou hlásit na e-mailu: rybari@vmnisku.cz.

Petrův zdar!

Ostatní fotografie najdete na mníšeckém facebookovém profilu.

Pořadatelé akce z rybářského kroužku: František Kraif, Daniel Stauch, Antonín Šimek a Ladislav Janík


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se