Začnou kurzy country tanců pro dospělé

Začnou kurzy country tanců pro dospělé

Zveme všechny, kdo si chtějí zatancovat a naučit se jednoduché, veselé tance (nejen country, ale i třeba skotské, nebo řecké) na kurzy country tanců, které probíhají v KD V Lipkách.

Co jsou country tance?  Jedná se o americké lidové tance, které se tancují v různých formacích, v řadách, v kroužcích aj. většinou na nápovědu tzv callera, který tanečníkům při tanci napovídá jaké figury tančit. Country tance jsou hravé, veselé, přinášejí radost pohybu a ze společnosti dalších tanečníků.

Tento kurz je určen pro ty, kdo se chtějí naučit základy country tanců a vyzkoušet si, jak se tančí na country bále. Není rozhodně třeba zvláštních tanečních schopností, hlavní je chuť si zatancovat a při tom se pobavit. Přihlásit se může úplně každý, jednotlivci i páry, mladí i starší, ženy i muži. Lze zařadit i výuku řadových tanců, kde nejsou třeba ani páry a tančí se jednotlivě.

Na kurzu se schází fajn parta lidí, kteří se těší na další tanečníky. Rádi bychom společně nacvičili i nějaké jednoduché předtančení.

Městské kulturní centrum V Lipkách 610, STŘEDA OD 18:30 hod

Ukázková hodina proběhne ve středu 10.10.2017 v KD V Lipkách, od 18:30 hod. Vstup zdarma.

 

AMERICKÝ COUNTRY STEP (CLOGGING) – pro děti od 8 let a mládež

KD V Lipkách.  Středa od 17 hod

V tomto kurzu se učí základy cloggingu, což je americký country step. Je to velice temperamentní taneční styl, kdy základem je speciální technika stepu. Tanečníci doprovází hudbu rytmickými údery bot okovaných speciálními dvojitými plechy. Dá se tančit jednotlivě, v párech i ve skupině. Dá se tančit na jakoukoli rytmickou hudbu.

Po zvládnutí základní techniky se děti učí různé sestavy a předtančení, se kterými je možno se časem účastnit soutěží a festivalů po celé republice.

Na kurz se mohou přihlásit děti od 8 let výše. V případě zájmu je možno otevřít i kurz pro dospělé.

Ukázková hodina proběhne ve středu 10.10.2017 v KD V Lipkách, od 17 hod. Vstup zdarma.

 

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se